Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość filmy i seriale 11 lutego 2020, 19:12

autor: Ender

Zwiastun 2. sezonu Altered Carbon

Netflix opublikował pełny zwiastun drugiego sezonu serialu science-fiction Altered Carbon, opartego na książkach Richarda K. Morgana. Ośmioodcinkowa seria zadebiutuje w serwisie pod koniec lutego.

Niecały tydzien temu informowalismy o debiucie kolejnego teasera drugiego sezonu Altered Carbon, któego premiera wyznaczona została na 27 lutego. Netflix opublikował dziś pełny i trwający ponad dwie minuty zwiastun nadchodzacej ośmioodcinkowej serii. Powinien dać on nam przedsmak tego, co będzie czekać na miłośników cyberpunkowego widowiska opartego na książkach Richarda K. Morgana.

Dodajmy, że premiera pierwszej serii miała miejsce prawie równo dwa lata temu. Od tamtej pory Altered Carbon zebrał niemałą rzeszę fanów na całym świecie. Zachęciła ona Netfliksa do zapowiedzi kolejnych projektów telewizyjnych rozgrywających się w jego uniwersum. Poza drugim sezonem serii aktorskiej, w niedalekiej przyszłości powinniśmy otrzymać także serial animowany. Jego reżyserem jest Dai Sato, który wcześniej pracował przy takich anime, jak Ghost in the Shell: Stand Alone Complex, Eureka Seven, Cowboy Bebop czy Ergo Proxy. Za przygotowanie animacji projektu odpowiadać będzie francuskie studio Anima.

Akcja drugiego sezonu Altered Carbon rozgrywa się kilkadziesiąt lat po tym, jak Kovacs wraz z towarzyszami rozwiązał tajemnicę morderstwa Laurensa Bancrofta. Protagonista i zarazem były żołnierz elitarnej międzygwiezdnej jednostki, już w nowej cielesnej powłoce (w tej roli Anthony Mackie), powróci na rodzinną planetę, Świat Harlana, by odnaleźć ukochaną – Quellcrist Falconer. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż skomplikowana przeszłość bohatera nie da o sobie zapomnieć. Na szczęście spotka on na swojej drodze również starych przyjaciół i sojuszników, takich jak AI o imieniu Poe. Przypomnijmy, że showrunnerką drugiego sezonu Altered Carbon jest Alison Schapker, która w 2018 roku zastąpiła na tym stanowisku Laetę Kalogridis. Oprócz Anthony'ego Mackiego w nowych odcinkach zobaczymy między innymi Simone Missick, Jamesa Saito, Lelę Loren, Dinę Shihabi, Torbena Liebrechta, Chrisa Connera oraz Renée Elise.

  1. Altered Carbon na platformie Netflix
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.