Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2020, 19:30

autor: Vergil

Operencia The Stolen Sun wkrótce trafi na Steama. Koniec ekskluzywności dla Epic Games Store

Po roku ekskluzywności dla Epic Games Store klasyczna gra RPG pod tytułem Operencia: The Stolen Sun zmierza na platformy Steam oraz GOG.com. Ponadto ów dungeon crawler od ekipy ZEN Studios trafi na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch.

Operencia to:
  1. klasyczny dungeon crawler, który po roku ekskluzywności dla Epic Games Store trafi na Steama i GOG.com, a także pojawi się na PS4 oraz Switchu;
  2. produkcja, w której niczym w klasyce gatunku, akcję obserwujemy z perspektywy pierwszej osoby, po lokacjach poruszamy się skokowo, a z przeciwnikami walczymy w turach;
  3. oryginalny świat inspirowany środkowoeuropejskimi legendami oraz folklorem.

Ekipa ZEN Studios ujawniła, że po sukcesie artystycznym odniesionym na komputerach osobistych oraz Xboksie One, jej dungeon crawler pod tytułem Operencia: The Stolen Sun zmierza na inne platformy. 31 marca bieżącego roku tytuł, któremu blisko do wydanego stosunkowo niedawno The Bard’s Tale IV, pojawi się na PlayStation 4 oraz Nintendo Switch. Ponadto tego samego dnia będzie można go nabyć na Steamie i GOG.com, gdyż okres jego rocznej ekskluzywności dla Epic Games Store dobiegnie już wówczas końca. Nad Wisłą gra otrzyma(ła) kinową lokalizację.

Na pierwszy rzut oka Operencia: The Stolen Sun nie wyróżnia się zbytnio na tle innych przedstawicieli gatunku. Akcję ukazano tu z perspektywy pierwszej osoby, a po lokacjach przemieszczamy się w charakterystyczny, skokowy sposób. W trakcie rozgrywki prowadzimy do boju drużynę bohaterów, którzy przemierzają świat, realizują zadania i walczą (w trybie turowym) z różnorodnymi oponentami. W miarę postępów herosi rosną w siłę, co pozwala im stawiać czoła coraz większym wyzwaniom.

Elementem wyróżniającym tę produkcję jest jednak świat przedstawiony. Źródłem inspiracji dla twórców były środkowoeuropejskie legendy oraz folklor. Nikogo nie powinno więc dziwić, że w grze pojawiają się fantastyczne wersje prawdziwych miejsc i obiektów, a także wcielenia historycznych postaci, na czele z Attylą.

Na nowych platformach produkcja już na starcie zostanie wzbogacona o dwa nowe warianty rozgrywki. Podczas gdy Hard Mode będzie przeznaczony dla graczy szukających dużego wyzwania, Permadeath Mode, w którym bohaterowie nie będą mogli zostać wskrzeszeni po śmierci, będzie przeznaczony wyłącznie dla najodważniejszych śmiałków.

Do zalet gry Operencia: The Stolen Sun można zaliczyć ładną, kolorową grafikę. - Operencia The Stolen Sun wkrótce trafi na Steama. Koniec ekskluzywności dla Epic Games Store - wiadomość - 2020-02-11
Do zalet gry Operencia: The Stolen Sun można zaliczyć ładną, kolorową grafikę.

Operencia: The Stolen Sun nie jest może wielkim hitem, jednak oceny przyznane tej grze wskazują na to, że mamy do czynienia z solidnym tytułem. Według serwisu Metacritic, średnia not otrzymanych przez tę produkcję wynosi 77% dla wersji na komputery osobiste i 82% dla edycji na Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Operencia: The Stolen Sun
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum Nintendo Switch - Wszystko o konsoli i jej grach
Operencia: The Stolen Sun

Operencia: The Stolen Sun