Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 5 lutego 2020, 12:10

autor: AlexB

Teaser 2. sezonu Altered Carbon - Anthony Mackie jako Takeshi Kovacs

Platforma Netflix wypuściła teaser drugiego sezonu serialu Altered Carbon, tworzonego na podstawie powieściowego cyklu science fiction autorstwa Richarda Morgana. Wszystkie osiem odcinków zadebiutuje 27 lutego.

W SKRÓCIE
  1. Platforma Netflix wypuściła teaser drugiego sezonu Altered Carbon, na którym możemy zobaczyć odtwórcę głównej roli, Anthony'ego Mackiego.
  2. Akcja kolejnej odsłony serialu będzie rozgrywała się kilkadziesiąt lat po finale pierwszego sezonu na planecie Świat Harlana.
  3. Wszystkie osiem nowych odcinków Altered Carbon zadebiutuje na platformie Netflix 27 lutego.

Platforma Netflix długo ociągała się z wypuszczeniem pierwszej większej zajawki drugiego sezonu serialu Altered Carbon, lecz oto w końcu jest. Krótki, niespełna minutowy teaser kolejnej odsłony produkcji opartej na powieściach z gatunku science fiction pióra Richarda Morgana zadebiutował w sieci. Możemy na niej zobaczyć w całej okazałości nową powłokę głównego bohatera historii, Takeshiego Kovacsa, w którą wciela się Anthony Mackie, znany między innymi z roli Falcona w produkcjach należących do kinowego uniwersum Marvela.

Akcja drugiego sezonu Altered Carbon będzie rozgrywać się kilkadziesiąt lat po tym, jak Kovacs wraz z towarzyszami rozwiązał tajemnicę morderstwa Laurensa Bancrofta. Były żołnierz elitarnej międzygwiezdnej jednostki, już w nowym ciele, powróci na swoją rodzinną planetę, Świat Harlana, by odnaleźć swoją ukochaną – niegdysiejszą przywódczynię buntu przeciwko UN Quellcrist Falconer. Nie będzie to jednak łatwe zadanie, gdyż przeszłość bohatera ponownie da o sobie znać. Na szczęście spotka on na swojej drodze również starych przyjaciół, jak sztuczna inteligencja Poe.

Showrunnerką drugiego sezonu Altered Carbon, który w całości zadebiutuje 27 lutego, jest Alison Schapker, która w 2018 roku zastąpiła na tym stanowisku Laetę Kalogridis, odpowiedzialną za kształt pierwszej odsłony. Prócz Anthony'ego Mackiego w nowych odcinkach zobaczymy między innymi Simone Missick, Jamesa Saito, Lelę Loren, Dinę Shihabi, Torbena Liebrechta, Chrisa Connera oraz Renée Elise.

Czy drugi sezon Altered Carbon okaże się lepszy od pierwszego? - Teaser 2. sezonu Altered Carbon - Anthony Mackie jako Takeshi Kovacs - wiadomość - 2020-02-05
Czy drugi sezon Altered Carbon okaże się lepszy od pierwszego?

Warto zaznaczyć, że drugi sezon Altered Carbon to dopiero początek atrakcji, jakie czekają w najbliższej przyszłości na miłośników twórczości Richarda Morgana. Platforma Netflix ma w planach wypuszczenie serialu animowanego rozgrywającego się w tym uniwersum. W przygotowaniu znajduje się także papierowe RPG oparte na świecie wykreowanym przez brytyjskiego pisarza.

  1. Altered Carbon na platformie Netflix