Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 7 kwietnia 2024, 14:08

autor: Zuzanna Domeradzka

Pierwszy szczegół na temat fabuły Battlefielda 7. Poznaliśmy strony konfliktu, w którym weźmiemy udział (plotka)

Prawdopodobnie poznaliśmy nowy szczegół dotyczący kolejnej odsłony serii Battlefield. Znany dziennikarz dał wskazówkę na temat tła fabularnego nadchodzącej gry studia EA DICE.

Źródło fot. Electronic Arts.
i

Od premiery ostatniej odsłony serii Battlefield minęły już ponad 2 lata. Chociaż Battlefield 2042 wciąż jest rozwijany przez studio EA DICE, fani cyklu coraz mocniej wyczekują kolejnej części. Wiadomo, że „siódemka” powstaje, chociaż oficjalnych informacji o niej jest jak na lekarstwo. Teraz być może poznaliśmy nowy, interesujący szczegół na temat nadchodzącej strzelance.

Aktywny w mediach społecznościowych użytkownik o pseudonimie DANNYonPC odniósł się do kilkuletniego wpisu dziennikarza Toma Hendersona (dotyczącego niepotwierdzonych wtedy informacji o BF 2042), zauważając, że jego doniesienia były prawdziwe. Sam autor oryginalnego posta odpowiedział wczoraj na to tymi słowami:

Następny jest o [konflikcie – dop. red.] NATO z prywatną firmą wojskową.

Najprawdopodobniej Hendersonowi chodzi o „następnego” Battlefielda, potocznie określanego jako Battlefield 7. Tym samym dziennikarz najwyraźniej podzielił się zasłyszanymi informacjami na temat fabuły nadchodzącej gry, pośrednio komentując przy tym swój stary wpis, jakby sugerując, że tym razem również ma rację.

Jeśli Battlefield 7 rzeczywiście będzie się skupiał na walce Sojuszu Północnoatlantyckiego z członkami prywatnej firmy wojskowej, a nie na konflikcie między konkretnymi państwami, niemal na pewno oznacza to, że akcja produkcji (która zaoferuje kampanię fabularną) rozegra się we współczesnych czasach.

Niektórzy fani sugerują, iż twórcy nadchodzącego BF-a chcą przedstawić historię dotyczącą wspomnianych wyżej organizacji i nie wzbudzić skojarzeń z żadnym realnym konfliktem lub nie zaliczyć wpadki związanej z nim (co później trzeba byłoby naprawiać, podobnie jak miało to miejsce w przypadku nazwania skina w Battlefieldzie 2042 po prawdziwych zielonych ludzikach).

Należy podkreślić, że powyższe doniesienia nie muszą okazać się prawdziwe. Pozostaje nam czekać na oficjalne komunikaty od firmy Electronic Arts czy zwiastun „siódemki”.

  1. Battlefield – strona serii