Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 kwietnia 2024, 18:20

autor: Maciej Gaffke

Nad Battlefield 7 pracuje kilka zespołów. Electronic Arts mocno ogranicza dalszy rozwój BF 2042, żeby skupić się na nowej grze

Do pracy nad Battlefieldem 7 dołączyło studio, które odpowiada za świetny remake Dead Space. Electronic Arts zdecydowało się również ograniczyć dalszy rozwój Battlefielda 2042.

Źródło fot. Electronic Arts
i

Ekipa pracująca nad następną odsłoną serii Battlefield powiększyła się o kolejny zespół. Do projektu dołączyło Motive Studio, które ma pomóc w wydobyciu „pełnego potencjału” z popularnej serii FPS-ów.

Motive Studio dołącza do pracy nad Battlefieldem 7

Motive wspomoże w pracy studia Criterion, EA DICE oraz Ripple Effect, które już od jakiegoś czasu tworzą Battlefielda 7. Na czele ekipy, która dołączy do zespołu czuwającego nad nową odsłoną strzelanki, stanie dwóch deweloperów zaangażowanych m.in. w remake Dead Space. Są to producent wykonawczy Philippe Ducharme i reżyser kreatywny Roman Campos-Oriola.

W komunikacie Patrick Klaus, główny menedżer Motive Studio, ujawnił też nieco szczegółów o opracowywanej grze z Iron Manem w roli głównej. Deweloperzy mieli poczynić w tym roku spory progres, osiągając „duży” kamień milowy w projekcie.

Battlefield 2042 bez nowych sezonów

To jednak nie wszystko – firma Electronic Arts zaserwowała dziś bowiem porcję nieco gorszych wiadomości dla fanów Battlefielda 2042. Rozpoczęty w zeszłym miesiącu 7. sezon gry będzie ostatnim, jaki dostarczą twórcy. Nie oznacza to jednak, że tytuł zostanie całkowicie porzucony – do rozgrywki dalej będzie trafiać nowa zawartość, ale w mniejszej ilości i już nie w ramach sezonów.

Jak podaje Byron Beede, dyrektor marki Battlefield, zamiast na kolejnych sezonach, deweloperzy skupią się bardziej na następnej produkcji i przyszłości serii. Wspomniał on również, że studia mają zbudować uniwersum Battlefielda, które łączy w sobie doświadczenia multiplayera z rozgrywką single player.

  1. Battlefield 2042 – nasza recenzja
  2. Poradnik do gry Battlefield 2042

Maciej Gaffke

Maciej Gaffke

W GRYOnline.pl zajmuje się głównie newsowaniem. Ukończył filologię polską (I stopień) oraz krajoznawstwo i turystykę historyczną (II stopień) na Uniwersytecie Gdańskim, co wiążę się z jego innymi, „pozagrowymi” zainteresowaniami – historią, książkami, podróżami. Jeśli zaś chodzi o same gry wideo – kiedyś wielbiciel FPS-ów, teraz nawrócony na przygodowe gry akcji. Poza tym interesuje się też bijatykami (szczególnie Mortal Kombat), RPG-ami oraz wszystkimi tytułami nastawionymi na pojedynczego gracza. Od czasu do czasu lubi również pograć w tenisa, siatkówkę czy piłkę nożną. Dumny mieszkaniec Pomorza i Pucka.

więcej