Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 marca 2024, 10:49

autor: Piotr Doroń

7. sezon Battlefield 2042 nosi nazwę Punkt zwrotny, ale gameplay trailer nie pozostawia złudzeń co do kierunku rozwoju gry

Aktualizacja 7.0 do gry Battlefield 2042 jest już dostępna. Wśród najważniejszych nowości 7. sezonu są: mapa na chilijskiej pustyni Atakama oraz nowe bronie.

Źródło fot. Electronic Arts
i

AKTUALIZACJA

Studio EA DICE udostępniło aktualizację 7.0 do strzelanki Battlefield 2042. Rozgrywki w ramach przepustki bojowej 7. sezonu o nazwie Punkt zwrotny ruszą o godzinie 13:00. Więcej szczegółów znajdziecie w oryginalnej wiadomości.

Oryginalna wiadomość (13 marca)

Firma Electronic Arts udostępniła gameplay trailer strzelanki Battlefield 2042, który zwiastuje nadejście 7. sezonu rozgrywek, zatytułowanego szumnie Punkt zwrotny. Nowa zawartość, w skład której wejdą mapy, tryby, bronie i nie tylko, zawita do gry 19 marca. Z kolei w dniach 21-24 marca odbędzie się darmowy weekend z najnowszych BF-em – poczynione w jego trakcie postępy będzie można przenieść do gry.

Do rąk graczy trafi m.in. nowa 100-poziomowa przepustka bojowa 7. sezonu, a także główna atrakcja Punktu zwrotnego, czyli efektownie prezentująca się mapa Przystań (umiejscowiona na chilijskiej pustyni Atakama). Poza tym w toku sezonu 7. „kontynuacji” doczeka się katarska arena Klepsydra (ang. Hourglass), której rozszerzeniem będzie Stadion (zlokalizowany w Katarze). Ponadto podczas walk skorzystamy z nowych narzędzi zagłady, w tym AK 5C, SCZ-3, SRAW i DFR LMG. Ciekawie zapowiada się także zdalnie sterowany dron bombardujący XFAD-4 Draugr.

Czy na gameplay trailerze widać inspiracje CoD: Warzone? Zdecydowanie tak, co przynajmniej przez niektórych z Was z pewnością nie zostanie uznane za zaletę. Więcej informacji na temat 7. sezonu rozgrywek w Battlefield 2042 znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej gry.

Warto dodać, że obecnie w EA App grę można kupić w promocji – należy tam wydać 40,48 zł za wersję podstawową i ok. 113 zł za edycję Elite. Na pozostałych platformach (choćby na Steamie, w PS Store i Xbox Store) promocja nie obowiązuje, ale być może zmieni się to bliżej premiery Punktu zwrotnego i darmowego weekendu. Oczywiście tytuł można ogrywać również w ramach subskrypcji EA Play (od 14,99 zł za miesiąc abonamentu).

Po szale na BF 2042, jaki wybuchł pod koniec ubiegłego roku na Steamie, nie ma już śladu. Niewykluczone jednak, że debiut 7. sezonu oraz potencjalna kolejna obniżka ceny na platformie Valve na nowo rozbudzą zainteresowanie ostatnim BF-em. Tym bardziej, że opinie na jego temat z ostatnich 30 dni są w 65% pozytywne, co stanowi zauważalny progres w stosunku do ogólnej oceny (ledwie 43% pozytywnych not na Steam).

Jednocześnie przypominamy, że od niedawna głośno jest o nowym ekosystemie Battlefielda, którego glównym elementem ma być gra zatytułowana roboczo Battlefield 7. Obok niej ma też funkcjonować darmowa sieciowa odsłona inspirowana Call of Duty: Warzone.

Ten materiał nie jest artykułem sponsorowanym. Jego treść jest autorska i powstała bez wpływów z zewnątrz. Część odnośników w materiale to linki afiliacyjne. Klikając w nie, nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów, a jednocześnie wspierasz pracę naszej redakcji. Dziękujemy!

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W GRYOnline.pl od 2004 roku. Zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do Newsroomu i już tam pozostać. Obecnie szef tego działu, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak i ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki oraz pracy na najwyższych obrotach. Były redaktor niezapomnianego emu@dreams, gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, a także recenzent magazynu GB More. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej