Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 grudnia 2007, 17:13

Pierwsze obrazki z gry Gothic 4: Genesis? JoWooD zaprzecza...

Krążące w Internecie obrazki, które rzekomo pochodzą z czwartej odsłony cyklu Gothic, nie mają z tą produkcją nic wspólnego – oznajmiła dziś austriacka firma JoWooD Productions Software, która jest wydawcą programu.

Krążące w Internecie obrazki, które rzekomo pochodzą z czwartej odsłony cyklu Gothic, nie mają z tą produkcją nic wspólnego – oznajmiła dziś austriacka firma JoWooD Productions Software, która jest wydawcą omawianego programu.

Austriacy opublikowali dziś oświadczenie prasowe, w którym oficjalnie zaprzeczyli doniesieniom, że wspomniane wyżej ilustracje związane są z ich nowym produktem. Cztery obrazki pojawiły się na stronie niemieckiego studia Trinigy kilka tygodni temu, ale furorę zrobiły dopiero przed kilkoma dniami, gdy część serwisów rozpowszechniła je jako grafiki pochodzące z gry Gothic 4: Genesis, opracowywanej przez firmę Spellbound Studios.

Obrazki wzbudziły zainteresowanie gdyż prezentują tajemniczy projekt na PC i konsole, napędzany za pośrednictwem silnika Vision Engine – tego samego, którego w tworzeniu gry Gothic 4: Genesis używa firma Spellbound Studios. Fani powiązali te fakty i zaczęli podejrzewać, że ilustracje prezentują nowy produkt, ale jak się jednak dziś okazało, byli w błędzie...

Czwarta odsłona cyklu Gothic jest we wczesnym stadium produkcji i na razie nie ma mowy o tym, aby jakiekolwiek obrazki z gry ujrzały światło dzienne. Johannes Natterer z firmy JoWooD Productions Software dał ponadto do zrozumienia, że ich dzieło będzie przewyższać pod względem wizualnym to, co widać na krążących w sieci grafikach. Biorąc pod uwagę, że nie ma żadnych namacalnych dowodów na poparcie tego stwierdzenia, nie pozostaje nam nic innego jak uwierzyć Austriakowi na słowo.

A oto wszystkie cztery obrazki, które zmusiły firmę JoWooD Productions Software do zajęcia powyższego stanowiska:

Pierwsze obrazki z gry Gothic 4: Genesis? JoWooD zaprzecza... - ilustracja #1
Pierwsze obrazki z gry Gothic 4: Genesis? JoWooD zaprzecza... - ilustracja #2
Pierwsze obrazki z gry Gothic 4: Genesis? JoWooD zaprzecza... - ilustracja #3
Pierwsze obrazki z gry Gothic 4: Genesis? JoWooD zaprzecza... - ilustracja #4