Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2007, 10:58

autor: Misiek

Pierwsze informacje o Battlefield 3?

Serwis Digital Battle dotarł wczoraj do trzystronicowego dokumentu (przygotowanego rzekomo dla inwestorów), który ujawnia pierwsze szczegóły na temat Battlefield 3. Według zawartych w nim informacji, tytuł ten miał zostać oficjalnie ogłoszony światu w styczniu przyszłego roku.

Serwis Digital Battle dotarł wczoraj do trzystronicowego dokumentu (przygotowanego rzekomo dla inwestorów), który ujawnia pierwsze szczegóły na temat Battlefield 3. Według zawartych w nim informacji, tytuł ten miał zostać oficjalnie ogłoszony światu w styczniu przyszłego roku.

Dowiedzieliśmy się wielu szczegółów na temat gry, jednak pamiętajcie, że póki co należy je traktować jedynie w kategorii plotek – nic nie zostało bowiem potwierdzone przez wydawcę (Electronic Arts), czy developera (zespół DICE). Oto, co udało się nam wyczytać:

Gra ma ukazać się pod koniec 2008 roku. Została osadzona w obecnych czasach i pozwoli się nam wcielić w dwie strony konfliktu: NATO oraz MEC (Middle Eastern Coalition). Każda z nich ma dysponować 24 unikalnymi pojazdami różnego rodzaju, więc w sumie będziemy mogli wypróbować 48 maszyn. Podobny przepych będzie panował w wyborze broni – dostaniemy ich po 17 dla każdej strony. Jeśli jeszcze Wam mało, kolejne 22 pukawki będą czekały do odkrycia, co razem daje nam 54 rodzaje broni. Grywalnych ma być w sumie pięć klas postaci: Sniper, Assault, Engineer, Medic oraz Support.

Dokument donosi ponadto, że dostaniemy 8 map, na których będzie mogło zmierzyć się w sumie do 80 graczy (po 40 w każdej z drużyn). Całość ma napędzać podrasowana wersja silnika FrostBite – tego samego, którego twórcy używają przy produkcji Battlefield: Bad Company. Jeśli jeszcze o nim nie słyszeliście, to przypominamy, iż charakteryzuje się on przede wszystkim możliwością zniszczenia niemal wszystkiego, co widzimy na ekranie (autorzy chwalą się, że można dzięki jego możliwościom zniszczyć 90% otoczenia).

Według informacji, jakie zdobył serwis Digital Battle, beta-testy B3 miałyby ruszyć w połowie przyszłego roku. Gra ma obsługiwać klany, listy przyjaciół, funkcję VoIP oraz pozwalać na nagrywanie akcji (nie wiadomo jednak czy chodzi tu o całe mecze, czy tylko o kilkusekundowe filmiki). Dokument podaje również dwa systemy operacyjne: Windows Vista oraz OS X. Czy to oznaczy, że Battlefield 3 nie będzie można odpalić na XP? Tego na razie nie wiadomo.

Koncern Electronic Arts odniósł się w spodziewany sposób do powyższych rewelacji: „bez komentarza” . Zespół DICE na razie nie odpowiedział, ale spodziewać można się podobnej reakcji.

Ostatnia aktualizacja: 2007-10-10

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.