Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2019, 19:55

autor: Vergil

Phoenix Point to kolejny czasowy exclusive dla Epic Games Store

Epic Games Store może się pochwalić kolejnym czasowym tytułem ekskluzywnym. Mowa o Phoenix Point, czyli strategii turowej inspirowanej kultową grą X-COM, nad którą pieczę sprawuje słynny Julian Gollop. Twórcy zdecydowali się na ten krok, gdyż pozwoli im zapewnić produkcji długie wsparcie (np. w postaci DLC).

Firma Epic Games nie próżnuje, zapewniając swojemu sklepowi kolejny ekskluzywny tytuł. Tym razem padło na Phoenix Point, czyli duchowego następcę serii X-COM, którego pecetową wersję przez rok od premiery (wyznaczonej na wrzesień bieżącego roku) znajdziemy wyłącznie w ofercie Epic Games Store (gdzie kosztuje 99 złotych). Czuwający nad tym projektem Julian Gollop przekonuje, że dzięki wsparciu, jakie studio Snapshot Games otrzymuje od właścicieli sklepu, jego ekipa będzie mogła rozwijać swoje dzieło przez całe lata. Ci, którym nie podoba się taki obrót spraw, mogą cofnąć swoje zamówienia, na co mają 28 dni; o tym, jak tego dokonać, można przeczytać w oficjalnym FAQ.

Deweloperzy zdają się jednak odradzać takie rozwiązanie, zapowiadając, że fundatorzy projektu (Phoenix Point ma za sobą udaną zbiórkę crowdfundingową), a także każdy, kto do dzisiaj złożył na niego zamówienie przedpremierowe, otrzymają za darmo wszystkie dodatki, które trafią do sprzedaży przez dwanaście miesięcy od premiery omawianej pozycji.

Dla porządku należy zaznaczyć, że po roku od premiery Phoenix Point twórcy będą mogli bez przeszkód udostępnić tę produkcję zarówno na platformie Steam, jak i w sklepie GOG.com.

Czas pokaże, czy ekipa Snapshot Games postąpiła właściwie, czyniąc Phoenix Point czasowym exclusivem dla Epic Games Store. - Phoenix Point to kolejny czasowy exclusive dla Epic Games Store - wiadomość - 2019-03-12
Czas pokaże, czy ekipa Snapshot Games postąpiła właściwie, czyniąc Phoenix Point czasowym exclusivem dla Epic Games Store.

Epic Games Store może się pochwalić coraz większą liczbą tytułów na wyłączność. Przypomnijmy, że tylko w sklepie twórców Fortnite'a kupimy między innymi pecetowe The Walking Dead: The Final Season, Metro Exodus (gra będzie mogła zawitać na Steama i do innych sklepów cyfrowych dopiero w lutym 2020 roku), a także Tom Clancy’s The Division 2 (które jednak można nabyć również w sklepie Uplay).

O Phoenix Point natomiast po raz pierwszy usłyszeliśmy blisko trzy lata temu. Nieco ponad rok później deweloperzy rozpoczęli zbiórkę crowdfundingową, a pierwszy sukces mogli odtrąbić zaledwie tydzień później, kiedy to ich projekt został ufundowany. W kwietniu 2018 roku Gollop i spółka poinformowali z kolei, że pre-ordery na Phoenix Point zapewniają im ponad sto tysięcy dolarów przychodu miesięcznie. Należy przy tym odnotować, że oprócz komputerów osobistych tytuł zmierza na Xboksa One.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Phoenix Point
  2. Phoenix Point w ofercie Epic Games Store