Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 marca 2019, 17:55

autor: Ender

Próbka dubbingu w polskiej wersji moda Gothic 2: Cienie przeszlości

W internecie pojawiła się próbka polskiego dubbingu, który przygotowany został z myślą o nadchodzącej modyfikacji do gry Gothic 2. Mod, pod tytułem Cienie przeszłości, zabiera graczy do Górniczej Doliny Khorinis, na jakiś czas przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej odsłonie Gothica.

Seria RPG-ów akcji spod szyldu Gothic cieszy się wciąż ogromną popularnością w naszej części Europy. Od lat piszemy o wielu inicjatywach jej miłośników, którzy regularnie wypuszczają całkiem udane modyfikacje do produkcji z cyklu. Przeznaczone są one w szczególności do najlepiej ocenianego przez fanów Gothica 2 wraz z dodatkiem Noc Kruka i oferują wiele nowych przygód w znanym świecie. Jednym z największych nadchodzących modów są Cienie przeszłości, nad którymi pracuje obecnie kilkuosobowy zespół niemieckich twórców. Skontaktowali się oni z rodzimymi fanami gry, którzy we współpracy z autorami przygotowują od ponad pół roku w pełni profesjonalne tłumaczenie całej przygody. Youtuber Wagon opublikował dziś próbkę polskiego dubbingu Cieni przeszłości (rozpoczyna się ona w szóstej minucie klipu).

Warto zaznaczyć, że nad polonizacją pracują w dużej części profesjonalni lektorzy i aktorzy, znani z radia, telewizji, internetu, gier i animacji. Najważniejsze nazwiska z ponad stuosobowej obsady znajdziemy w tym miejscu. Na razie nie wiemy, kiedy dokładnie Gothic 2: Cienie przeszłości trafi do graczy. Polska wersja gry jest już w pełni gotowa, ale jej twórcy czekają w tej chwili na zakończenie prac nad niemieckim dubbingiem. Obie wersje językowe moda pojawią się bowiem w tym samym czasie.

Gothic 2: Cienie przeszłości zaoferuje kampanię trwająca do sześciu do ośmiu godzin. Wieńczyć będą ją trzy różne zakończenia, które zależeć będą od dokonanych przez nas wyborów. Mod przenosi nas ponownie do Górniczej Doliny Khorinis, a jego akcja rozgrywa się tuż przed wydarzeniami przedstawionymi w pierwszej odsłonie cyklu. Co ciekawe, historia oparta ma być na wydanym w Niemczech oficjalnym komiksie Gothic: Der Comic, który kilka lat temu doczekał się również fanowskiego polskiego tłumaczenia.

W trakcie zabawy zwiedzimy kolonię karną, znaną świetnie z Gothica. Główny bohater przygody, którego stworzymy na początku gry, był budowlańcem, tak więc zamiast zajmować się wydobyciem rudy w kopalni został on skierowany do pracy w swoim wyuczonym zawodzie. Sytuacja, w jakiej się znalazł, łączy się bezpośrednio z nowym systemem rzemiosła. Zaczynać będziemy od tworzenia prostych mebli, a zakończymy na budowlach zmieniających wygląd naszego otoczenia. Twórcy dodają też, że mod posiadać będzie opcję kradzieży w formie znanej z pierwszej części Gothica.

Mod do działania wymaga posiadania podstawowej wersji Gothica 2 oraz jego dodatku – Noc Kruka. - Próbka dubbingu w polskiej wersji moda Gothic 2: Cienie przeszlości - wiadomość - 2019-03-12
Mod do działania wymaga posiadania podstawowej wersji Gothica 2 oraz jego dodatku – Noc Kruka.
  1. Gothic 2: Cienie przeszłości – zapowiedź na forum Bractwo Spolszczenia