Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2018, 13:29

autor: Aquma

Mod Gothic: Świat skazańców dostanie polski dubbing

Twórcy dedykowanej pierwszemu Gothicowi modyfikacji Świat skazańców poinformowali, że trwa produkcja jej poprawionej wersji 2.0. Będzie ona obejmowała m.in. profesjonalny dubbing z udziałem aktorów znanych z Dziejów Khorinis.

Gothic – gra wiecznie żywa. - Mod Gothic – Świat Skazańców dostanie dubbing - wiadomość - 2018-04-25
Gothic – gra wiecznie żywa.

Twórcy moda Świat Skazańców do pierwszej części serii Gothic poinformowali, że w produkcji znajduje się jego poprawiona wersja, oznaczona numerem 2.0. Będzie ona zawierała trochę niewielkich poprawek, wsparcie dla osiągnięć (w liczbie podobnej, jak w przypadku modyfikacji VBE dla Gothica 2: Nocy Kruka) i kilka innych drobnostek. Najważniejszą nowością będzie jednak… pełny polski dubbing, z udziałem m.in. aktorów znanych z popularnego moda Dzieje Khorinis. Oto, jak prezentuje się próbka ich pracy.

Czym jest Gothic: Świat Skazańców?

To – zdaniem wielu – najlepsza modyfikacja dla Gothica, jaka kiedykolwiek powstała. Mod znacząco zmienia balans rozgrywki (wpływa m.in. na bronie i potwory, zbliżając poziom trudności do tego znanego z Gothica 2: Nocy Kruka), usprawnia zachowanie NPC, dodaje do gry wiele nowych zadań, postaci, możliwości (w Świecie Skazańców możemy np. zostać Guru lub Magnatem), umiejętności, a nawet kilka obszarów. Pewnych poprawek doczekała się także oprawa graficzna – mowa tu m.in. o bujniejszej roślinności i jeszcze bardziej „żywym” świecie. Modyfikacja poprawia również szereg błędów, które nie zostały usunięte przez studio Piranha Bytes w oficjalnych aktualizacjach.

Co ważne, znakomita większość nowości wprowadzanych przez modyfikację jest oparta o zawartość, która znajdowała się w grze, ale nie została odpowiednio wykorzystana, albo też taką, która była obecna w plikach tego tytułu, ale nie trafiła do wersji końcowej, najprawdopodobniej z uwagi na brak czasu wymaganego do dokonania odpowiednich szlifów. Tym samym, z pewnego punktu widzenia, Gothic: Świat Skazańców może być uznany z najbardziej kompletną wersję pierwszego Gothica.

Świat Skazańców oferuje m.in. możliwość zostania Guru. - Mod Gothic – Świat Skazańców dostanie dubbing - wiadomość - 2018-04-25
Świat Skazańców oferuje m.in. możliwość zostania Guru.
Oprawa graficzna pierwszego Gothica jest leciwa, ale nie brakuje jej klimatu. - Mod Gothic – Świat Skazańców dostanie dubbing - wiadomość - 2018-04-25
Oprawa graficzna pierwszego Gothica jest leciwa, ale nie brakuje jej klimatu.
Powrót do Górniczej Doliny? - Mod Gothic – Świat Skazańców dostanie dubbing - wiadomość - 2018-04-25
Powrót do Górniczej Doliny?

Jak informują twórcy, dubbing dla Gothic: Świat Skazańców w wersji 2.0 jest ukończony mniej więcej w połowie, co pozwala patrzyć na dalsze prace nad modem z pewnym optymizmem. Na razie nie znamy jednak przewidywalnej daty premiery.

  1. Piranha Bytes – strona oficjalna
  2. Gothic: Świat Skazańców 2.0 – zapowiedź na forum Bractwo Spolszczenia
  3. Gothic – recenzja gry