Filmomaniak.pl Newsroom Filmy Seriale Obsada Netflix HBO Amazon TvFilmy
Wiadomość filmy i seriale 25 kwietnia 2018, 10:56

autor: Czarny Wilk

Kolejny wielki hit Marvela - pierwsze recenzje Avengers: Wojny bez granic

W sieci pojawiły się pierwsze recenzje najnowszego widowiska wchodzącego w skład Kinowego Universum Marvela. Avengers: Infinity War zachwyciło większość krytyków, w pełni zaspokajając ich oczekiwania.

Marvel znowu przygotował świetny film rozrywkowy. Tak przynajmniej twierdzą pierwsi recenzenci, którzy mieli okazję obejrzeć najnowsze superbohaterskie widowisko oparte na popularnych komiksach. Avengers: Wojna bez granic może się pochwalić wynikiem 87% pozytywnych recenzji w serwisie Rotten Tomatoes (z próby 92 tekstów). W serwisie Metacritic aktualny wynik obrazu to 68 punktów na 100. Jest to rezultat wyliczony na podstawie 39 artykułów. Infinity War zostało pozytywnie ocenione także przez polskich krytyków – w serwisie Mediakrytyk film osiągnął średnią ocen 8.4/10, wyliczoną z próby 9 tekstów.

Świetna passa filmów Marvela wciąż trwa. - Kolejny wielki hit Marvela - pierwsze recenzje Avengers: Wojny bez granic - wiadomość - 2018-04-25
Świetna passa filmów Marvela wciąż trwa.

Recenzenci chwalą dobre balansowanie filmu między scenami humorystycznymi a tymi poważniejszymi. Trzecia produkcja o Avengers, mimo obecności wielu postaci na ekranie, uniknęła również bycia przeładowaną – każda postać zdaje się mieć swoje miejsce i rolę do odegrania, poszczególne sekwencje nie wydają się wymuszone. Pochwały zebrali również aktorzy, w tym Josh Brolin w roli złoczyńcy Thanosa.

Głównym zarzutem krytyków, którym obraz się nie spodobał, jest fakt, że nowi Avengers to produkcja dość bezpieczna, trzymająca się stylu wypracowanego przez poprzednie filmy Marvela i oferująca po prostu to samo, co wcześniej, tyle że na jeszcze większą skalę. Nie wszyscy zgadzają się też, że film nie jest przeładowany – część recenzentów narzeka, że w ferworze akcji charaktery bohaterów zostały spłycone i nie mają oni okazji zaprezentować się w pełnej okazałości.

Avengers: Wojna bez granic zadebiutuje w Polsce jutro, 26 kwietnia 2018 roku. W wybranych kinach pokazy przedpremierowe grane są już dzisiaj. W filmie występuje cała plejada gwiazd, na czele ze wspomnianym wyżej Robertem Downeyem Jr. oraz Chrisem Hemsworthem, Chrisem Evansem, Joshem Brolinem, Scarlett Johansson, Benedictem Cumberbatchem, Chrisem Prattem i Markiem Ruffalo. Ponownie wcielają się oni w superbohaterów, którzy tym razem spróbują powstrzymać Szalonego Tytana Thanosa przed inwazją na Ziemię. Za reżyserię obrazu odpowiadają bracia Russo, którzy wcześniej pracowali nad Kapitanem Ameryką: Zimowym żołnierzem oraz Kapitanem Ameryką: Wojną bohaterów.

  1. Oficjalna strona Marvela