Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 kwietnia 2018, 13:40

autor: Movis

Hitman: Sniper Assassin nową grą od Io-Interactive?

Kolejna komisja klasyfikacyjna potwierdziła istnienie tytułu Hitman: Sniper Assassin. Oficjalne kanały firmy Io-Interactive nadal nie wspominają, co może kryć się pod tą nazwą, choć wydaje się ona podobna do wcześniejszych inicjatyw twórców.

Studio Io-Interactive na zawsze zaskarbiło sobie serca graczy swoją długa serią Hitman, której ostatnia odsłona okazała się niemałym hitem. Po pełnym cyklu zawartości dodatkowej, tytuł powoli schodzi jednak z afiszów i wszyscy czekają, co nowego zaprezentują twórcy „na swoim”, czyli po wykupieniu się od wydawcy Square Enix. Ekipa z Io potwierdziła, że nad czymś pracuje, ale nie wyjawiła, jaką formę będzie miał kolejny Hitman. Czy spodziewać się należy po prostu kolejnego sezonu zawartości, a może znacznych zmian i wielu poprawek w usłudze? Jak na razie widzimy zaś niewielkie znaki jakiejś nowej inicjatywy.

Hitman: Sniper Assassin – będzie trafienie czy pudło? - Hitman: Sniper Assassin nową grą od Io-Interactive? - wiadomość - 2018-04-25
Hitman: Sniper Assassin – będzie trafienie czy pudło?

Tytuł Hitman: Sniper Assassin pojawił się już wcześniej na stronie australijskiej komisji klasyfikacyjnej, a teraz jej koreański odpowiednik potwierdza istnienie gry na platformach PC, PlayStation 4 oraz Xbox One. Z translacji dowiadujemy się niewiele więcej, bo tylko, że podanie zostało złożone przez Inplay Interactive, czyli firmę będącą azjatyckim partnerem np. Warner Bros. Interactive Entertainment. Zakładamy więc, że zajmą się oni dystrybucją owego projektu na Dalekim Wschodzie, a tworzenie samej gry to zadanie Io (które na australijskiej stronie widnieje jako deweloper i wydawca).

Choć nowy tytuł może budzić pewne emocje, najprawdopodobniej nie jest to oczekiwany pełnoprawny sequel. Już wcześniej widzieliśmy podobne inicjatywy, np. będący praktycznie grą promocyjną Hitman: Wyzwanie Snajpera w 2012 roku czy mobilne Hitman: Sniper z 2015 r. Zapowiedź kolejnej części serii najpewniej nastąpi zaś na E3 2018.

  1. Oficjalna strona Io-Interactive
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Hitman

Hitman