Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 października 2015, 08:49

Pecetowy Batman: Arkham Knight powróci do sprzedaży 28 października

Wreszcie dowiedzieliśmy się, kiedy do sprzedaży powróci pecetowa wersja Batman: Arkham Knight. Nastąpi to 28 października i tego samego dnia ukaże się także łatka poprawiająca większość błędów oraz problemów w grze.

Wersja pecetowa powróci do sprzedaży w środę. - Pecetowe Batman: Arkham Knight powróci do sprzedaży 28 października - wiadomość - 2015-10-25
Wersja pecetowa powróci do sprzedaży w środę.

Trwające od wielu miesięcy naprawianie pecetowej wersji Batman: Arkham Knight wreszcie dobiega końca. Studio Rocksteady i firma Warner Bros. właśnie ujawniły, że gra powróci do sprzedaży 28 października tego roku. Tego samego dnia ukaże się także aktualizacja dla osób, które kupiły ten tytuł wcześniej. Jednocześnie twórcy potwierdzili, że wydanie komputerowe posiadać będzie wszystkie ulepszenia, które zostały wprowadzone patchami do edycji konsolowych, w tym tryb fotografii oraz dodatkowe skórki dla postaci. Ponadto dostępne mają być wszystkie dodatki DLC, wydane do tej pory na PlayStation 4 i Xboksa One. Niestety, nie spełniły się nadzieje osób, które liczyły na to, że w ramach rekompensaty wydawca zapewni graczom pecetowym darmową przepustkę sezonową, więc za rozszerzenia trzeba będzie zapłacić, tak samo jak na konsolach.

Przypomnijmy, że pecetowa wersja Batman: Arkham Knight trafiła na rynek w fatalnym stanie technicznym. Była pełna błędów, rozczarowywała pod względem graficznym, a optymalizacja pozostawiała wiele do życzenia. Negatywna reakcja graczy była tak silna, że wydawca zdecydował się na rzadko spotykany w tej branży ruch i produkcja została wycofana ze sprzedaży.

Liczymy, że po wszystkich poprawkach pecetowa wersja spełni pokładane w niej nadzieje. Wydania konsolowe, oferujące znacznie wyższy poziom dopracowania technicznego, zostały ciepło przyjęte zarówno przez graczy, jak i serwisy branżowe. Chwalono oprawę graficzną i ciekawe misje, krytykowano natomiast zbyt często pojawiające się sekwencje z batmobilem. Nasz redaktor wystawił grze 8,5/10, natomiast średnia ocen wg. Metacritic wyniosła 87/100. Tytuł okazał się także sporym sukcesem finansowym i sprzedaż przekroczyła już 5 mln egzemplarzy.

Warto na koniec wspomnieć, że twórcy niedawno ujawnili wszystkie dodatki DLC, jakie ukażą się jeszcze do tej gry. Większość z nich to skórki i gadżety, ale wśród zaplanowanych rozszerzeń znajdzie się także kilka z nowymi misjami, podczas których pokierujemy takimi postaciami jak Robin czy Kobieta-Kot.

  1. Recenzja gry Batman: Arkham Knight na PS4 – Mroczny Rycerz nie rozczarowuje, ale i nie zaskakuje
  2. Batman: Arkham Knight – oficjalna strona gry