Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 kwietnia 2016, 10:00

autor: Entelarmer

Overwatch - otwarta beta już w maju

Firma Blizzard Entertainment zapowiedziała zamknięcie serwerów zamkniętej bety gry Overwatch, co ma nastąpić w poniedziałek 25 kwietnia. Jednocześnie poinformowano o otwartych testach tej produkcji, które odbędą się w dniach od 5 do 9 maja.

Otwarta beta będzie ostatnią szansą na przedpremierowe spotkanie z ekipą Overwatch. - Koniec zamkniętej bety Overwatch w przyszłym tygodniu - wiadomość - 2016-04-19
Otwarta beta będzie ostatnią szansą na przedpremierowe spotkanie z ekipą Overwatch.

Firma Blizzard Entertainment już kilkakrotnie pozwoliła wybranym graczom zapoznać się z Overwatch – sieciową grą akcji z widokiem FPP. Pierwszy raz mogliśmy wcielić się w członków tytułowej Straży w trakcie pierwszych zamkniętych testów, w międzyczasie Blizzard zorganizował również tzw. Stress Tests (testy obciążeniowe serwerów gry), a od lutego trwa drugi etap zamkniętej bety. Teraz zaś Blizzard poinformował o nadchodzącym zakończeniu tej ostatniej, co nastąpi 25 kwietnia o godzinie 19:00 czasu polskiego. Po tej godzinie nie będzie już można zalogować się na serwery zamkniętych testów, a wszelkie postępy w ramach bety nie zostaną przeniesione do pełnej wersji gry. Nie będzie to jednak ostatnia szansa na zapoznanie się z Overwatch przed premierą produkcji, wyznaczoną na 24 maja. Na graczy czeka jeszcze otwarta beta, która wystartuje 5 maja o godzinie 1:00 na wszystkich platformach i zakończy się 9 maja. Przynajmniej dla większości zainteresowanych – wcześniej, bo już o godzinie 1:00 3 maja, dostęp do testów otrzymają osoby, które do 29 kwietnia złożą zamówienie przedpremierowe.

Przy okazji ogłoszenia dat zamknięcie serwerów zamkniętej bety, Blizzard opublikował też kolejny dziennik dewelopera. Tym razem Jeff Kaplan, dyrektor produkcji, skupił się na podziękowaniu społeczności za liczne opinie dotyczące gry. Niemniej nie zabrakło też pewnych zapowiedzi odnośnie przyszłości Overwatch, aczkolwiek niezbyt konkretnych. Kaplan wspomniał m.in. o „bardziej konkurencyjnym trybie gry” oraz atrakcjach dla widzów, jak również – rzecz jasna – o nowych mapach i postaciach.

Overwatch to sieciowy FPS od zespołu Blizzard Entertainment, a zarazem pierwsza nowa marka tej firmy od 1998 roku i wydania pierwszego Starcrafta. Gra przenosi nas do futurystycznego świata rozdartego przez liczne konflikty, pozwalając nam wcielić się w członków tytułowej organizacji. Tytuł nastawiony jest na rozgrywkę sieciową i potyczki sześcioosobowych drużyn, aczkolwiek nie zabrakło też dość rozwiniętej warstwy fabularnej. Overwatch zadebiutuje 24 maja na PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One.