Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 19 kwietnia 2016, 10:03

autor: Jiker

Counter-Strike 1.6 grywalny na urządzeniach z Androidem

Alibek Omarov przygotował działającą wersję strzelanki Counter-Strike 1.6 na urządzeniach z systemem Android. Aby zagrać w jedną z najpopularniejszych gier sieciowych, trzeba posiadać pecetowy oryginał.

Macie ochotę zagrać w pełnego Counter-Strike’a 1.6 na swoim smartfonie/tablecie? Alibek Omarov, działający w sieci pod pseudonimem a1batross, przeniósł kultową strzelankę w całości na urządzenia mobilne z systemem Android, więc od niedawna tego typu eksperyment jest jak najbardziej możliwy do zrealizowania.

Wersja przygotowana przez a1batrossa bazuje na plikach pecetowego oryginału, jego posiadanie jest więc obligatoryjne (wymagane jest przeniesienie niektórych folderów gry do pamięci urządzenia mobilnego). Po resztę instrukcji związanych z instalacją i uruchomieniem gry kierujemy Was pod ten adres.

Counter-Strike 1.6 w wersji na Androida to ta sama produkcja, co na PC. Gracz ma dostęp do pełnej zawartości, nie uświadczymy tu różnic w grafice, chyba że spowodowanych konfiguracją smartfona/tabletu (uwaga: tytuł można uruchomić nawet na urządzeniach z procesorami jednordzeniowymi) i nic nie stoi na przeszkodzie, aby grać przez sieć.

Jedynym problemem może być sterowanie. Oczywiście, A1batross przystosował grę do obsługi za pomocą ekranu dotykowego, ale – co możecie sprawdzić chociażby za pośrednictwem dołączonego do tej wiadomości materiału wideo – opanowanie systemu kontroli, złożonego z dziesiątek wirtualnych ikonek, z pewnością nie będzie proste. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby skorzystać z zewnętrznych kontrolerów, których podpięcie do urządzenia z Androidem nie nastręcza specjalnych trudności.

Counter-Strike 1.6 to jedna z najlepszych sieciowych strzelanek. W grze wcielamy się w terrorystów lub antyterrorystów i bierzemy udział w walkach, rozgrywanych na stosunkowo niewielkich arenach.