Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 stycznia 2017, 10:40

autor: Movis

Overwatch – ogłoszono wydarzenie Rok Koguta

24 stycznia w strzelance Overwatch rozpocznie się świętowanie Chińskiego Nowego Roku. Będzie to kolejny okolicznościowy event, podczas którego gracze zdobędą unikalne skórki i inne dodatki.

Okazuje się, że nie tylko kraje azjatyckie przygotowują się na obchody Święta Wiosny, określanego też na Zachodzie jako Chiński Nowy Rok. W ramach miłej niespodzianki firma Blizzard Entertainment poinformowała na Twitterze, że gra Overwatch także szykuje się na nadchodzący Rok Koguta. 24 stycznia ma się bowiem rozpocząć kolejne wydarzenie okolicznościowe, a wraz z nim do tytułu zawitają nowe skórki, emotki, graffiti i inne dodatki.

Mei wydaje się podekscytowana perspektywą świętowania. - Overwatch – ogłoszono wydarzenie Rok Koguta - wiadomość - 2017-01-19
Mei wydaje się podekscytowana perspektywą świętowania.

Jak na razie do informacji graczy została podana jedynie data rozpoczęcia wydarzenia oraz szczegóły o dwóch nowych skórkach. Pierwsza z nich jest przeznaczona dla Mei – postaci pochodzącej z Chin – i przypomina tradycyjny regionalny strój na festiwal. Koreańscy fani gry otrzymali zaś osobną zapowiedź w języku ojczystym, w ramach której zaprezentowano także strój ich wirtualnej rodaczki – D. Vy. Jej mech upodobnił się nieco do koreańskiej świątyni, z misternymi rzeźbieniami i kolorowymi ozdobami. Pilotka przywdziała dodatkowo tradycyjne damskie przebranie, które swoją drogą musi jej znacząco utrudniać efektywne prowadzenie robota.

D. Va jak zwykle wygląda uroczo. - Overwatch – ogłoszono wydarzenie Rok Koguta - wiadomość - 2017-01-19
D. Va jak zwykle wygląda uroczo.

W strzelance Blizzarda dopiero co dobiegło końca wydarzenie Zimowa Kraina Czarów tak szybkie przejście do następnego festiwalu odbiega więc nieco od normy. Weterani przyzwyczajeni są bowiem do obchodów różnych świąt w odstępach około dwóch miesięcy. Oznacza to ponadto, że fani liczący na Walentynki w Overwatch będą musieli obejść się smakiem (deweloper już wcześniej wspominał, że w planach nie ma eventów z okazji święta zakochanych i Wielkanocy).