Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2018, 11:45

autor: Konrad "Serek" Serafiński

O.S.T.R. promuje polskie czołgi i mapy w World of Tanks

Łódzki raper Adam Ostrowski, szerzej znany jako O.S.T.R., we współpracy z zespołem Żywiołak nagrał piosenkę promującą polskie czołgi i mapy w World of Tanks. Utwór powstał na bazie oficjalnej ścieżki dźwiękowej do gry.

„Czterej pancerni i rzeź” - O.S.T.R. promuje polskie czołgi i mapy w World of Tanks - wiadomość - 2018-08-29
„Czterej pancerni i rzeź”

Na oficjalnym kanale Asfalt Records w serwisie YouTube pojawił się klip do utworu Polska siła, autorstwa Adama Ostrowskiego, szerzej znanego jako O.S.T.R., oraz zespołu Żywiołak. Utwór promuje polskie czołgi i mapy w grze Word of Tanks. Do numeru nakręcono epicki teledysk z artystami oraz czołgiem z czasów II wojny światowej w rolach głównych.

Połączenie dwóch muzycznych światów ma według twórców popularnego WOT-a w nowoczesny sposób promować pamięć o historii oraz łączyć ludzi z różnych środowisk. Zatrudniony przez studio Wargaming zespół Żywiołak nagrał wcześniej swoją wersję słynnego utworu ludowego „W moim ogródecku”. Można ją usłyszeć, czekając na bitwę na mapie Studzianki.

Uczestniczenie w takim projekcie może wyjść na plus samemu raperowi, bowiem jest on w trakcie promowania swojego nowego wydawnictwa zatytułowanego W drodze po Szczęście. Sądząc po liczbie polskich graczy w WOT-a, może mu przybyć sporo nowej widowni. Ciekawostką może być fakt, że O.S.T.R. jest zdeklarowanym graczem. Potwierdza to również komunikat widniejący w opisie teledysku. Adam Ostrowski komentuje sprawę następująco:

Prywatnie jestem wielkim fanem gier video, dlatego bardzo cieszę się, że zostałem zaproszony do takiego projektu. Idea zestawienia rapu ze światem cyfrowym to moim zdaniem świetny pomysł, który wypalił w stu procentach. Mimo, że w życiu nagrałem już dużo muzyki, stworzenie utworu do World Of Tanks było dla mnie zupełnie nowym doświadczeniem. Nowym i bardzo ekscytującym, ponieważ od dziecka jestem miłośnikiem gier wojennych, a World of Tanks jest jedną z moich ulubionych. Nie dość, że można się przy niej dobrze zrelaksować, to posiada też walor edukacyjno-historyczny, który bardzo sobie cenię. A tego, że na planie teledysku mogłem przejechać się prawdziwym czołgiem, nie zapomnę do końca życia.

Warto dodać, że nie jest to pierwsza współpraca na linii raper - gra komputerowa. W 2009 roku premierze gry Saints Row 2 na PC towarzyszył numer promujący wydawnictwo. Jego autorem był Jacek Graniecki, znany jako Tede. Za warstwę muzyczną odpowiadał Mateusz Schmidt (Matheo). Naturalnie, podobnie jak w przypadku gry, utwór nie nadaje się do słuchania przy dzieciach.

  1. Oficjalna strona internetowa World of Tanks
  2. Najlepsze darmowe gry 2018 roku
  3. Polskie mapy i czołgi w World of Tanks