Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 29 sierpnia 2018, 13:00

autor: AlexB

Fortnite - aktualizacja zawartości 5.30 wprowadza m.in. nowy granat i tryb czasowy

Fortnite i Fortnite: Battle Royale doczekały się aktualizacji zawartości 5.30. Wraz z ostatnią łatką w grze pojawił się szereg nowości – między innymi wyzwania okresowe, a także niespotykani dotąd bohaterowie w Ratowaniu świata.

Pod koniec ubiegłego tygodnia światło dzienne ujrzał patch 5.30 do szalenie popularnych sieciowych gier akcji Fortnite oraz Fortnite: Battle Royale. Deweloperzy ze studia Epic Games jednak nie śpią. Nie minęło siedem dni od premiery ostatniej łatki, a już pojawiła się aktualizacja jej zawartości. Oto najważniejsze rzeczy, które dzięki niej zostały wprowadzone do tytułów.

Battle Royale

Jedną z najbardziej istotnych nowości, jakie pojawiły się w Fortnite: Battle Royale wraz z wczorajszą aktualizacją, jest okresowy tryb noszący nazwę Na bogato. Po jego uruchomieniu gracze, podzieleni na dwie drużyny po 50 osób, będą mogli walczyć wyłącznie za pomocą legendarnych broni. Jest to zatem prawdziwa gratka dla osób chcących siać nieskrępowaną rozwałkę za pomocą najpotężniejszych „pukawek”.

Faktycznie, na bogato! - Fortnite - aktualizacja zawartości 5.30 wprowadza m.in. nowy granat i tryb czasowy - wiadomość - 2018-08-30
Faktycznie, na bogato!

Osoby, których nie interesują tego typu zabawy i preferują klasyczną rozgrywkę, również otrzymają coś nowego dla siebie. Mowa tu o granacie uderzeniowym. Jego użycie powoduje odrzucenie postaci, które lecąc bezwładnie w powietrzu zniszczą wszystko na swojej drodze. Warto pamiętać, że sam z siebie nie powoduje on żadnych obrażeń, w tym od upadku, jak ma to miejsce chociażby przy zastosowaniu granatu impulsowego, zatem można go wykorzystywać na przykład do dalekich skoków, co doskonale widać na poniższej prezentacji filmowej przygotowanej przez studio Epic Games.

Granat uderzeniowy pojawia się w liczbie od 2 do 6 sztuk w stosie. Można go znaleźć w zrzutach zaopatrzenia, lamach, automatach do sprzedaży przedmiotów i skrzyniach skarbów. Jego klasę rzadkości ustawiono na „Epicki”.

Ratowanie świata

Co słychać w Ratowaniu świata, czyli teoretycznie tej „podstawowej” wersji Fortnite, nastawionej na zabawę PvE? Choć nie cieszy się ona tak ogromną popularnością, jak Battle Royale, Epic Games o niej nie zapomina. Wraz z aktualizacją zawartości 5.30 w tytule pojawiło się czwarte wyzwanie tygodniowe Hordobicia. Podczas jego trwania pułapki nie będą reagować na obecność przeciwników. Za pierwsze pomyślne ukończenie próby gracze otrzymają legendarną Ramirez – Prędkość Graniczną. Kolejne przejścia zostaną nagrodzone talonami okolicznościowymi.

Nowy bohater ratuje świat! - Fortnite - aktualizacja zawartości 5.30 wprowadza m.in. nowy granat i tryb czasowy - wiadomość - 2018-08-30
Nowy bohater ratuje świat!

Ponadto ostatnia aktualizacja zawartości wprowadziła do Ratowania świata nowego bohatera – Mitycznego Egzekutora. Będzie go można zakupić w sklepie okolicznościowym od 30 sierpnia, od godziny 2:00. Jest on reprezentantem nowej podklasy, Burzy Ostrzy. Wyróżnia się ona zdolnością Burza Kunai. Po jej użyciu bohater wykonuje salto w tył i rozrzuca pod sobą 15 noży, które zadają przeciwnikom obrażenia od broni ostrej. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Nadchodzą zmiany

Pracownicy studia Epic Games w pocie czoła pracują nad dalszym rozwojem Fortnite i Fortnite: Battle Royale. Obecny stan gry oraz plany na przyszłość możemy znaleźć w tym podsumowaniu. Jak z niego wynika, twórcy zamierzają między innymi ulepszyć system dobierania graczy. Osoby korzystające z myszki i klawiatury zaczną być parowane z innymi używającymi tych samych peryferiów, niezależnie od tego, czy bawią się na PC, konsoli, czy smartfonie lub tablecie. Dzięki temu podczas meczu nikt nie będzie miał przewagi ze względu na wybrany kontroler.

Zmian doczeka się również balans broni. Mowa tu przede wszystkim o strzelbie pompkowej, która ze względu na czas konieczny na jej wyjęcie nie jest obecnie zbyt efektywna. Twórcy chcą zmienić ten stan. Ponadto w planach jest usprawnienie obsługi klienta, poprawa stabilności oraz eliminacja problemów z połączeniem sieciowym.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry