Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2018, 20:25

autor: Serek

Fortnite - aktualizacja 5.30, a w niej Szczeliny na wynos i nowy karabin szturmowy

Najnowsza aktualizacja Fortnite oraz Fortnite: Battle Royale od Epic Games wprowadza kilka zmian. Przede wszystkim nowy przedmiot, Szczelinę na wynos, który sprawia, że gracz może teleportować się z dowolnego miejsca na mapie. W Ratowaniu Świata na graczy czeka natomiast trzecie wyzwanie tygodniowe Hordobicia.

Co tam nowego w Fortnite? - Fortnite - aktualizacja 5.30, a w niej Szczeliny na wynos i nowy karabin szturmowy - wiadomość - 2018-08-23
Co tam nowego w Fortnite?

Fortnite oraz Fortnite: Battle Royale doczekały się kolejnej aktualizacji. Łatka 5.30 wprowadza kilka nowości zarówno do trybu Ratowania Świata oraz Battle Royale. Obie produkcje są dostępne na Xboksie One, PC i PlayStation 4. Co więcej, w Fortnite: Battle Royale można zagrać jeszcze na urządzeniach z systemem Android (wciąż trwa faza beta-testów) oraz iOS, a także na konsoli Nintendo Switch.

Battle Royale

Epic Games przygotowało dla wszystkich fanów tego typu zabawy nowy tryb okresowy, nazwany Królewski Wynik. Gracze mają za zadanie zbierać punkty, by zdobyć Królewskie Zwycięstwo. Wygrywa ten, kto pod koniec meczu ma największą liczbę punktów. Prócz tego, do gry dodano nowy przedmiot - Szczelinę na wynos. Można nosić ją w ekwipunku i w każdej chwili wykorzystać. Po jej użyciu, gracz teleportuje się pod niebo i znajdzie się w trybie swobodnego spadku. Co ciekawe, szczelina pozostanie w miejscu, w którym została użyta, przez 10 sekund, co umożliwi skorzystanie z niej innym graczom.

Kilka zmian dotyczy również samej rozgrywki. Od teraz Czepiaki nie będą już wybuchać, jeżeli obiekt, do którego są przymocowane, zostanie zniszczony. Zamiast tego będą podlegać prawom grawitacji i po upadku przyczepiać się do kolejnego obiektu. Co więcej, będą wybuchać dopiero w momencie, kiedy wypali się ich lont. Zmienił się również czas wyposażania strzelby, został skrócony z 0,96 do 0,88 sek. Chociaż gracze prosili o kompletne wyłączenie tego opóźnienia, to twórcy zdecydowali się jedynie na skrócenie czasu.

Prócz tego dodano również możliwość używania emotek i komunikacji w oddziale przez powalonych graczy. Inaczej jest w przypadku graczy trzymających kilof - w takim przypadku użycie buziek i minek zostało zablokowane. Przy okazji poprawiono błędy związane z kodem sieciowym. Od teraz gracze mający problemy z połączeniem w postaci np. utraty pakietów danych będą mieć ograniczony zakres ruchu, dopóki połączenie sieciowe nie będzie na powrót stabilne.

Ratowanie świata

Aktualizacja 5.30 wnosi do trybu Ratowania Świata nowy karabin szturmowy Garłacz. Broń ma zadawać spore obrażenia i pluć mnóstwem nabojów. Gracze mogą używać go przeciwko pustakom. Karabin będzie dostępny w sklepie tygodniowym do 30 sierpnia, godz. 2:00 czasu polskiego.

Nie lada pukawka. - Fortnite - aktualizacja 5.30, a w niej Szczeliny na wynos i nowy karabin szturmowy - wiadomość - 2018-08-23
Nie lada pukawka.

Oprócz tego rusza trzecie wyzwanie tygodniowe Hordobicia. Zawodnicy będą musieli budować forty i próbować przetrwać fale nadciągających wrogów. W tym przypadku ma to być 16 krótszych fal, złożonych z szybszych wrogów. Naturalnie, na wszystkich, którzy ukończą wyzwanie, będzie czekała odpowiednia nagroda - jedna z dwóch legendarnych broni skałkowych. Wyzwanie będzie można powtarzać w zamian za talony okolicznościowe.

Ostatnią sporą zmianą jest również fakt, że Wieża Elektryczna i MISIU zostały dostosowane tak, by każdy z graczy mógł korzystać tylko z jednego z nich w tym samym czasie. W praktyce, sprawi to, że w momencie ustawienia MISIA lub Wieży, podczas gdy któreś z nich jest już aktywne, poprzednia Wieża lub MISIU ulegną zniszczeniu.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Fortnite
  2. Fortnite: Battle Royale - poradnik do gry
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.