Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 23 sierpnia 2018, 21:56

autor: Vergil

Superżołnierze i działko Tesli w ostatnim DLC do Call of Duty WWII – Shadow War

Za kilka dni Call of Duty: WWII otrzyma czwarte DLC. Mowa o dodatku zatytułowanym Shadow War, który wzbogaci grę o nowe mapy, misję trybu Wojna oraz ostatni rozdział kampanii zombie. Add-on najpierw zadebiutuje na PlayStation 4, a za miesiąc pojawi się również na pozostałych platformach.

Zapowiedziano czwarte DLC do Call of Duty: WWII. Dodatek zatytułowany Shadow War zadebiutuje na PlayStation 4 28 sierpnia 2018 roku – posiadacze wersji na pozostałe platformy poczekają na niego miesiąc dłużej. Add-on wprowadzi trzy nowe mapy do opartego na rywalizacji multiplayera, świeżą misję do trybu Wojna oraz ostatni rozdział kampanii zombie. Poniżej znajdziecie zwiastun owego rozszerzenia i garść szczegółów na temat świeżej zawartości.

Listę nowości wprowadzonych w Shadow War otwierają trzy mapy. Pierwszą z nich jest Airship, czyli sekretna baza ulokowana pośród alpejskich szczytów. Gracze będą tu walczyć o kontrolę nad zadokowanym zeppelinem lub toczyć krwawe boje nieopodal klifu, z którego upadek skończy się dla nich... no cóż, śmiercią. Druga to Chancellery, czyli francuska twierdza, którą odwiedzimy po zapadnięciu zmroku, angażując się w bezpośrednią wymianę ognia na dziedzińcu lub starając się oflankować adwersarzy. Zestawienie zamyka natomiast Excavation, czyli kopalnia w Algerii, gdzie przechowywane są europejskie dzieła sztuki oraz złoto.

Wyżej wspomniana misja do trybu Wojny, zatytułowana Operation Arcane, zabierze graczy do tajnej placówki badawczej w austriackich górach. Siły aliantów będą musiały splądrować to miejsce, wykraść sekretne dane i schematy oraz zniszczyć zawartość hangaru wypełnionego NOL-ami. Odwiedzając to miejsce, będzie można również położyć ręce na niewidzianym wcześniej uzbrojeniu, jak choćby działko Tesli; znajdziemy tu również tajemnicze serum zapewniające nam nadnaturalną przewagę nad przeciwnikami. Ostatnią atrakcją jest Frozen Dawn, czyli ostatni rozdział kampanii zombie. Tym razem Marie, Drostan, Olivia oraz Jefferson spróbują raz na zawsze powstrzymać siły zła, w czym pomoże im potężny, śmiercionośny arsenał.

Nowe mapy to potencjalnie długie godziny zabawy w trybie multiplayer. - Superżołnierze i działko Tesli w ostatnim DLC do Call of Duty WWII – Shadow War - wiadomość - 2018-08-24
Nowe mapy to potencjalnie długie godziny zabawy w trybie multiplayer.

Na koniec należy odnotować, że do 28 października osoby wyposażone w przepustkę sezonową będą mogły zaprosić każdego gracza (nawet takiego, który nie zaopatrzył się we własną kopię owego add-onu) do wspólnej zabawy na trzech nowych mapach oraz w misji Operation Arcane.

  1. Oficjalna strona internetowa gry Call of Duty: WWII
  2. Call of Duty: WW2 - poradnik do gry
  3. Recenzja gry Call of Duty: WWII – udany powrót do korzeni serii
GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.

Centrum PlayStation 5 - Wszystko o konsoli i jej grach