Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2018, 11:36

Ostatni sezon The Walking Dead od Telltale może zostać dokończony

Studio Telltale Games ogłosiło, że prowadzi rozmowy z potencjalnymi partnerami, których skutkiem może być dokończenie The Walking Dead: The Final Season.

Drugi, i na razie ostatni odcinek, ukaże się dzisiaj. - Ostatni sezon The Walking Dead od Telltale może zostać dokończony - wiadomość - 2018-09-25
Drugi, i na razie ostatni odcinek, ukaże się dzisiaj.

Kilka dni temu fani studia Telltale Games zostali niemile zaskoczeni wiadomością o bankructwie studia. Zwolniono większość pracowników, a garstka, która pozostała, zajmuje się tylko przeróbką Minecraft: Story Mode na interaktywny netfliksowy serial. Te niefortunne wydarzenia postawiły pod znakiem zapytania los The Walking Dead: The Final Season i wiele wskazywało na to, że sezon nie zostanie dokończony. Okazuje się jednak, że nie wszystko jeszcze stracone.

Na oficjalnym twitterowym koncie Telltale Games pojawiła się informacja, że ze studiem skontaktowało się kilku potencjalnych partnerów zainteresowanych pomocą w dokończeniu The Walking Dead: The Final Season. Na razie szefowie firmy nie są w stanie ujawnić żadnych konkretów, ale zapewniają, że robią co mogą, aby epizody 3 i 4 ukazały się w „jakiejś formie”. To ostatnie sformułowanie oznacza, że niekoniecznie musi tu chodzić o opowiedzenie tej historii w interaktywnym wydaniu. Równie dobrze zakończenie fabuły możemy poznać np. w formie komiksu, choć fani bez wątpienia liczą na coś więcej.

Przypomnijmy, że pierwszy odcinek The Walking Dead: The Final Season ukazał się w sierpniu tego roku, w wersjach na pecety oraz konsole Xbox One, PlayStation 4 i Nintendo Switch. Natomiast drugi odcinek ma zostać wypuszczony dzisiaj popołudniu.

Mamy nadzieję, że starania szefostwa studia przyniosą skutek i ostatni sezon zostanie dokończony. Gracze śledzą tę historię od 2012 roku i mocno zżyli się z postaciami z serii, więc porzucenie cyklu dwa odcinki przed jej finałem byłoby bardzo rozczarowujące.

Warto dodać, że kłopoty Telltale Games nie obejmują jedynie The Walking Dead: The Final Season. W momencie zwolnienia większości pracowników, studio zajmowało się również produkcją m.in. The Wolf Among Us: A Telltale Games Series - Season 2 oraz adaptacją serialu Stranger Things. Te projekty raczej nie mają szans na realizację.

  1. Oficjalna strona gry