Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 września 2018, 09:59

Stranger Things - rozgrywka z porzuconego projektu Telltale Games

Do sieci wyciekły fragmenty rozgrywki z przygodówkowej adaptacji serialu Stranger Things, nad którą pracowało studio Telltale Games. Z powodu masowych zwolnień w firmie, projekt ten nigdy nie zostanie dokończony.

Trzeci sezon serialu ukaże się w przyszłym roku. - Stranger Things - rozgrywka z porzuconego projektu Telltale Games - wiadomość - 2018-09-25
Trzeci sezon serialu ukaże się w przyszłym roku.

Pod koniec zeszłego tygodnia gruchnęła wiadomość o bankructwie studia Telltale Games. Rezultatem tego przykrego zdarzenia jest porzucenie większości projektów, nad którymi pracował zespół. Jednym z nich była epizodyczna przygodówka bazująca na licencji Stranger Things, czyli serialu emitowanego przez serwis Netflix.

Projekt raczej nigdy nie zostanie dokończony, ale teraz przynajmniej możemy zobaczyć jak prezentował się w akcji. W sieci pojawiły się animowane gify ukazujące fragmenty rozgrywki. Możemy na nich zobaczyć trochę eksploracji, dialogi oraz sekwencję ucieczki przed potworem znanym jako Demogorgon. Do Internetu trafiły także grafiki koncepcyjne.

Fragmenty rozgrywki pokazują typowy dla tego studia, lekko kreskówkowy styl graficzny, ale jednocześnie prezentują się wyraźnie ładniej i bardziej dynamicznie niż poprzednie gry studia. Nie dziwi to, gdyż adaptacja Stranger Things miała być pierwszym projektem Telltale Games opracowanym na bazie silnika Unity, zamiast na przestarzałej autorskiej technologii zespołu.

Szkoda więc, że nie dane nam będzie zagrać w ten tytuł, zwłaszcza że ciekawiło nas jak zmiana silnika wpłynie na jakość produkcji studia. Porzucenie tego projektu nie oznacza jednak końca ekspansji marki Stranger Things na rynek gier. Wczoraj serwis Netflix poinformował, że wciąż ma takie plany i obecnie analizuje alternatywne opcje ich realizacji.

Na razie jednak fani Stranger Things będą musieli zadowolić się czekaniem na trzeci sezon serialu, który ukaże się latem przyszłego roku. Umilić to powinna zaplanowana na luty powieść, która opowie historię matki Jedenastki.

  1. Stranger Things – oficjalna strona serialu
  2. Strona studia Telltale Games