Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 21 grudnia 2016, 14:00

autor: Góral

Oficjalna premiera War Thunder i nowa aktualizacja gry

Choć wojenne MMO War Thunder towarzyszy nam od kilku lat, tak dopiero wczoraj odbyła się jego oficjalna premiera. Ponadto doczekaliśmy się aktualizacji Ścieżka Samuraja, w której pojawiły się nowe mapy, maszyny i nie tylko.

Premiera gry i mapy

War Thunder to jedna z popularniejszych gier MMO, towarzysząca nam od dobrych kilku lat. Cieszyć mogą się nią zarówno fani konsoli PlayStation 4, jak i komputerów osobistych. Co ciekawe, produkcja do tej pory nie była dostępna w pełnej wersji. Ta zadebiutowała dopiero wczoraj na PC-tach, wraz z aktualizacją 1.65, nazwaną Ścieżka Samuraja. Szczegółowo omówiono ją na poniższym materiale wideo oraz na stronie produkcji. Z najważniejszych zmian i nowinek warto wspomnieć o dwóch mapach dla zmagań pojazdów naziemnych i lotniczych. Pierwszą z nich jest 38 równoleżnik – pola ryżowe z majaczącą w oddali tamą oraz wioską. Druga lokacja to Opuszczona fabryka, czyli jak sama nazwa mówi, opuszczona fabryka.

Poza tym zmieniono balans rozgrywki na mapach Rzeka Popiołu i Berlin, Karelia doczekała się dodatkowej przełęczy, a Kamienna Twierdza otrzymała nową fosę i kilka przejść z wody do fortecy.

Maszyny

Aktualizacja 1.65 to także kolejne maszyny (lądowe i lotnicze) oraz kilka uaktualnionych modeli starych. Główną atrakcją są oczywiście japońskie czołgi w postaci: Typ 95 Ha-Go, Typ 98 Ke-Ni, Typ 2 Ka-Mi, M24 Chafee, M4A3(76)W, M41 Walker Bulldog, Typ 60 SPRG, Typ 89 I-Go Ko, Typ 97 Chi-Ha, Typ 97 Chi-Ha KAI, Typ 1 Chi-He, Typ 2 Ho-I, Typ 3 Chi-Nu, Typ 4 Chi-To, Typ 5 Chi Ri II, ST-A1, ST-A2?, Typ 61, ST-B1, Typ 74, Typ 94 SPAA, Ta-Se, So-Ki, M42 Duster, Typ 4 Ho-Ro, Typ 1 Ho-Ni I, Typ 3 Ho-Ni III, Typ 5 Na-To II, Ha-Go dowódczy (maszyna premium), Chi-Ha Naval Short Gun (zestaw) i Heavy tank No.6 Japan (zestaw).

38 równoleżnik jedna z dwóch nowych map. - Oficjalna premiera War Thunder i nowa aktualizacja gry - wiadomość - 2016-12-22
38 równoleżnik jedna z dwóch nowych map.

Pozostałe

Inne warte uwagi nowości to trójwymiarowe kokpity, które udostępniono dla wszystkich samolotów w grze. Nie można też pominąć hydropneumatycznego zawieszenia. Dzięki tej mechanice od teraz da się zmieniać kąt pochylenia kadłuba czołgu, przy czym opcja taka dostępna jest tylko w niektórych pojazdach.

W przesłanej wiadomości prasowej firma zdradziła też plany na przyszły rok. Oficjalna premiera oczywiście nie oznacza końca rozwoju War Thunder. Oprócz nadchodzących walk statków, możemy również liczyć na tryb II wojna światowa, który skupi się na wykonywaniu ogromnych operacji, na różnych frontach. Ponadto rozbudowane zostaną inne formy rozgrywki, pojawią się armie niedostępnych wcześniej krajów, a dodatkowo Gaijin Entertainment bardziej zatroszczy się o aspekt e-sportowy.

War Thunder – mapa Opuszczona fabryka. - Oficjalna premiera War Thunder i nowa aktualizacja gry - wiadomość - 2016-12-22
War Thunder – mapa Opuszczona fabryka.

War Thunder to darmowa gra wojenna, w której kierujemy trzema typami maszyn – lotniczymi, naziemnymi oraz morskimi. Ostatnie z wymienionych są dopiero testowane. Jeżeli chcecie spróbować swoich sił w przyszłych zmaganiach, to musicie wypełnić i wysłać zgłoszenie, albo kupić jeden z morskich pakietów.