Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 stycznia 2015, 14:53

autor: Pirlond

Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty – data premiery wersji PC

Studio Oddworld Inhabitants ujawniło datę premiery gry Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty w wersji na PC i konsole Xbox One oraz PlayStation 3. Remake wydanej pierwotnie w 1997 roku platformówki ukaże się najpierw na komputerach, na których pojawi się 25 lutego.

Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty od lipca dostępne jest dla posiadaczy PlayStation 4, ale docelowo gra ma trafić na większą liczbę platform. Deweloperzy ze studia Oddworld Inhabitants ujawnili, że wersja PC ukaże się 25 lutego 2015 roku i będzie dystrybuowana za pośrednictwem Steama. Edycje na konsole Xbox One i PlayStation 3 zostaną wydane nieco później, bo na początku marca (niestety konkretnego terminu nie podano).

Odświeżona wersja Oddworld: Abe’s Oddysee wkrótce zawita na PC - Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty – znamy datę premiery wersji PC - wiadomość - 2015-01-15
Odświeżona wersja Oddworld: Abe’s Oddysee wkrótce zawita na PC

Twórcy poinformowali ponadto, że wydanie PC kosztować ma 20 euro, czyli około 87 zł (jeśli ktoś zdecyduje się zamówić produkcję przedpremierowo, otrzyma 10% zniżki). Nieznane są natomiast wymagania sprzętowe gry – te mają zostać podane w późniejszym terminie.

W wersji na PC, Xboksa One i PlayStation 3 zaimplementowane zostaną wszystkie poprawki wprowadzone przez twórców po premierze na PS4, w tym klasyczne ustawienia sterowania, których domagali się fani. Edycja komputerowa będzie działać nie tylko na Windowsie, ale także na Linuksie i systemie Mac OS. Dzięki wykorzystaniu możliwości usługi Steam, gracze będą też mogli przechowywać swoje zapisane stany gry w chmurze. Nie zabraknie również sieciowych rankingów i osiągnięć do odblokowania.

Deweloperzy planują wydanie Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty także na konsolach Wii U i PlayStation Vita. Niestety prace nad tymi edycjami się przeciągają – twórcy natknęli się na problemy związane z wydajnością. Na razie nie wiadomo, kiedy gra ukaże się na wspomnianych platformach.

Oddworld: Abe’s Oddysee New N’ Tasty – znamy datę premiery wersji PC - ilustracja #3Oddworld: Abe’s Oddysee jest odświeżoną wersją popularnej platformówki, która pierwotnie ujrzała światło dzienne w 1997 roku. Remake został stworzony od zera – choć rdzeń rozgrywki pozostał nienaruszony, twórcy poprawili wiele elementów. Najbardziej widoczne zmiany zaszły oczywiście w warstwie wizualnej, ale nie tylko. Deweloperzy dodali możliwość szybkiego wczytywania i zapisywania rozgrywki, pojawiły się także trzy zróżnicowane poziomy trudności.

Produkcja przedstawia losy tytułowego Abe’a, który jest Mudokinem – przedstawicielem rasy, która została uwięziona przez Glukkonów i zmuszona do niewolniczej pracy. Bohater przypadkowo odkrywa, że wraz ze swoimi pobratymcami ma zostać przerobiony na jedzenie. Nie pozostaje mu nic innego, jak uratować siebie i przyjaciół. W czym oczywiście pomogą mu gracze.