Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 20 września 2011, 23:11

autor: chaostheory

Od startu do pierwszego fraga w 5 sekund? Ivy Bridge to potrafi

Nadchodzące procesory Intela o nazwie kodowej Ivy Bridge w połączeniu z Windowsem 8 będą dawały możliwość nadzwyczajnie szybkiego startu komputera, co pociągnie też za sobą jeszcze szybszy start np. gier!

Niedawno Microsoft wypuścił w świat wieść, że jego nowy system Windows 8 potrafi włączyć się do życia w zaledwie 8 sekund. To imponujący wynik, który do tej pory zarezerwowany był dla przerabianych systemów typu „Tiny” lub linuksowych modyfikacji. Jak jednak wygląda granie na Linuksie wszyscy wiemy, to też wiadomość o Windowsie gotowym do gry w 8 sekund imponuje. Microsoft daje 8 sekund, a co powiecie na.. 5 sekund Intela?

Co prawda nie startu systemu, ale wznowienia ze stanu hibernacji. Na tegorocznym Intel Developer Forum, przedstawiciele firmy przedstawili funkcję „Rapid Start” wspieraną przez procesory Ivy Bridge, która pozwolić ma na wznowienie systemu z hibernacji w 5 sekund. Wynik iście imponujący, w którym zapewne istotną rolę odgrywa szybka pamięć RAM i dysk SSD, ale sam fakt jest warty zanotowania.

Mówi się, że początkowo tylko ultrabooki mają posiadać ów technologię, nie mamy jednak wątpliwości, że „Rapid Start” prędzej czy później zagości we wszystkich notebookach z procesorami Intela. A to sprawi, że szybciej zasiądziemy do ulubionej gry - zajmie nam to kilkanaście sekund od zajęcia miejsca za biurkiem.

GOL Newsroom

Zapraszamy Was do polubienia profilu Newsroomu na Facebooku. Znajdziecie tam nie tylko najciekawsze wiadomości, ale i szereg miłych dodatków.