Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 lutego 2023, 18:30

Obraz polskiego gracza za granicą kontra nasze wyobrażenia

Czy Polacy, którzy grają w tytuły sieciowe, znacząco różnią się od obcokrajowców? Jak są przez nich postrzegani – pozytywnie czy negatywnie? Zapraszamy na dwudziesty odcinek podcastu GRYOnline.pl.

Źródło fot. Game-Labs.
i

Popularność gier wideo w ogóle oraz ogromny dostęp do Internetu sprawiają, że w rozgrywkach sieciowych „spotykają się” ludzie z całego świata. Mając z nimi styczność, dość łatwo można określić kilka cech charakterystycznych dla każdej nacji – w tym dla nas, Polaków. Jednak nasze zdanie na swój temat czy nawet wyobrażenie o tym, jak jesteśmy postrzegani przez współgraczy, to jedno – czym innym jest faktyczny obraz polskiego gracza za granicą.

Chcąc go poznać, nasi redaktorzy – a konkretnie Michał Mańka, Przemek „Łosiu” Bartula i Michał Ramz – zadali kilka pytań swoim znajomym i przyjaciołom zza granicy. Jakich odpowiedzi udzielili? Dowiecie się tego, słuchając dwudziestego odcinka podcastu GRYOnline.pl. Znajdziecie go – podobnie jak poprzednie epizody – w serwisach YouTube, Spotify, Apple Podcast i Anchor.fm. Linki do nich widnieją poniżej.

Podcast GRYOnline.pl w YouTube

Podcast GRYOnline.pl w Spotify

Podcast GRYOnline.pl w Apple Podcast

Podcast GRYOnline.pl w Anchor.fm

Nie chcąc ujawniać zbyt wiele z rozmowy Michałów i Przemka, zdradzę tylko, że poruszone zostały w niej tematy gier takich jak World of Warcraft, Path of Exile, Naval Action, Tibia, Dark Age of Camelot czy Final Fantasy XIV oraz serii Farming Simulator. Było więc i współcześnie, i nostalgicznie.

Ponadto nasi redaktorzy przytoczyli kilka własnych anegdot o Polakach, z którymi mieli okazję wspólnie grać w sieci. Jest w nich sporo narzekania, ale nie zabrakło kilku pochwał. Czy wystarczają one jednak, aby wystawić polskim graczom pozytywną ocenę? Jak się ma zdanie Michałów i Przemka do opinii obcokrajowców? Dowiecie się tego, słuchając najnowszego odcinka podcastu GRYOnline.pl. Natomiast następnych epizodów możecie się spodziewać – tradycyjnie już – w kolejne piątki.

W komentarzach napiszcie o swoich doświadczeniach z polskimi graczami w sieci. Lubicie bawić się wspólnie z nimi czy może preferujecie osoby z zagranicy? Ja niestety się nie wypowiem, gdyż w zasadzie nie gram online.

Hubert Śledziewski

Hubert Śledziewski

Zawodowo pisze od 2016 roku. Z GRYOnline.pl związał się pięć lat później – choć zna serwis, odkąd ma dostęp do Internetu – by połączyć zamiłowanie do słowa i gier. Zajmuje się głównie newsami i publicystyką. Z wykształcenia socjolog, z pasji gracz. Przygodę z gamingiem rozpoczął w wieku czterech lat – od Pegasusa. Obecnie preferuje PC i wymagające RPG-i, lecz nie stroni ani od konsol, ani od innych gatunków. Kiedy nie gra i nie pisze, najchętniej czyta, ogląda seriale (rzadziej filmy) i mecze Premier League, słucha ciężkiej muzyki, a także spaceruje z psem. Niemal bezkrytycznie kocha twórczość Stephena Kinga. Nie porzuca planów pójścia w jego ślady. Pierwsze „dokonania literackie” trzyma jednak zamknięte głęboko w szufladzie.

więcej