Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 30 listopada 2012, 09:15

autor: Sarge

Obniżki Czarnego Piątku spowodowały wzrost sprzedaży konsol firmy Sony

Firma Sony ujawniła wyniki sprzedaży swoich konsol w Stanach Zjednoczonych, w związku z zeszłotygodniowymi obniżkami cen z okazji Czarnego Piątku. W ostatnich dniach analogiczne statystyki przedstawiły koncerny Microsoft oraz Nintendo.

Firma Sony to ostatni z trzech wielkich koncernów, który pochwalił się wynikami sprzedaży swoich konsol w minionym tygodniu w Stanach Zjednoczonych. Uwzględniono w nich rezultat promocyjnej wyprzedaży zorganizowanej z okazji tzw. Czarnego Piątku (ang. Black Friday).

Japoński koncern zdradził, że w dniach 18-24 listopada w samych tylko Stanach Zjednoczonych sprzedało się 525 tysięcy sztuk PlayStation 3, a 160 tysięcy osób wyszło ze sklepów z nowym egzemplarzem PlayStation Vita. Obie konsole były sprzedawane m.in. w zestawach z ostatnio wydanymi grami, co w połączeniu z atrakcyjnymi obniżkami cen pozwoliło wzbudzić większe zainteresowanie klientów.

W zeszłym tygodniu odnotowano wzrost sprzedaży konsol PlayStation 3 oraz PlayStation Vita - Obniżki Czarnego Piątku spowodowały wzrost sprzedaży konsol firmy Sony - wiadomość - 2012-11-30
W zeszłym tygodniu odnotowano wzrost sprzedaży konsol PlayStation 3 oraz PlayStation Vita

W minionym tygodniu firma Sony zdołała sprzedać o 15% więcej zestawów z konsolami z rodziny PlayStation niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Z kolei ogólny popyt na sprzęt, gry oraz akcesoria związane z PlayStation 3 wzrósł o 9%. Największy skok popularności zanotowała subskrypcja PlayStation Plus, na którą zdecydowało się aż o 259% więcej graczy niż w analogicznym tygodniu ubiegłego roku. W ogóle to nie dziwi, jeśli zwrócimy uwagę na coraz lepszą ofertę tej usługi.

Dla porównania, firma Microsoft w dniach 18-23 listopada sprzedała 750 tysięcy Xboksów 360, a popyt na karty abonamentowe usługi Xbox Live Gold wzrósł o 50% w stosunku do zeszłego roku. Z kolei klienci koncernu Nintendo w okresie 18-25 listopada zakupili łącznie 1,2 miliona konsol. Na ten wynik składa się 400 tysięcy sztuk Wii U, 300 tysięcy Wii, 275 tysięcy DS-ów oraz 250 tysięcy 3DS-ów.