Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 6 października 2011, 09:42

autor: Hed

NVIDIA radzi jak uzyskać najlepsze tekstury w grze Rage

W sieci pojawiają się nowe poradniki opisujące jak podrasować graficznie strzelankę Rage. Produkcja studia id Software miała swoją światową premierę we wtorek i spotkała się z falą krytyki posiadaczy pecetów, ze względu na sporo błędów i brak narzędzi do zmiany ustawień. Wygląda jednak na to, że z pomocą kilku porad da się wycisnąć wiele z nowej gry twórców Dooma i Quake’a.

Firma NVIDIA opublikowała artykuł o tym jak odblokować tekstury w wysokiej rozdzielczości w strzelance Rage, która zadebiutowała na świecie we wtorek, a do polskich sklepów trafi jutro. Produkcja miała być graficznym cudem, ale optymizm ostudziło wiele błędów w wersji pecetowej i brak oficjalnych narzędzi do zmiany ustawień wizualnych.

Na stronie GeForce czytamy, że użytkownicy dysponujący 1,5 GB i 3 GB pamięci graficznej mogą odblokować lepsze tekstury. Podobno rozwiązanie działa zarówno na kartach Nvidii, jak i ATI, więc sprawa powinna zainteresować wszystkich fanów Rage’a. Załoga serwisu jest zdania, że ręczne zmiany ustawień są konieczne z powodu wadliwego działania wbudowanych narzędzi.

W testach udowodniono, że po odblokowaniu tekstur najwyższej jakości gra wcale nie zwalnia poniżej 60 klatek animacji na sekundę. Być może twórcy z id Software za bardzo podkręcili mechanizm automatycznie dostosowujący ustawienia graficzne do sprzętu, w obawie o spadki płynności. Jednym ze sloganów reklamowych Rage’a była właśnie praca w 60 klatkach animacji na sekundę.

NVIDIA radzi jak uzyskać najlepsze tekstury w grze Rage  - ilustracja #1

Porównanie zmodyfikowanych ustawień (lewa część) z normalnymi (prawa część). Zdjęcia pochodzą z GeForce.com.

Szczegółowe informacje o tym, jak ręcznie podrasować Rage’a znajdziecie na wspomnianej stronie. Po więcej ciekawostek i porad odsyłamy do oficjalnego forum Bethesdy.

Szkoda, że ekipa z id Software nie dopracowała pecetowej wersji gry, bo zepsuła sobie opinię w oczach wielu graczy. Jednym z najpoważniejszych błędów produkcji jest dziwaczne doczytywanie tekstur w wysokich rozdzielczościach, którego na komputerach jeszcze nie widzieliśmy.

Fani czekający na Rage’a nie powinni mieć obaw odnośnie samej rozgrywki. Gra twórców serii Doom i Quake podobno jest naprawdę dobra. Błędy graficzne pewnie zostaną wyeliminowane w oficjalnych patchach i amatorskich modyfikacjach, więc sytuacja powinna się poprawić.

Polskim dystrybutorem tytułu jest Cenega Poland. Rage kosztuje 129,90 zł na pecetach oraz 229,90 złotych na konsolach Xbox 360 i PlayStation 3.

  1. Gramy w Rage
  2. Rage - zwiastun na premierę
  3. Pierwsza godzina z grą Rage
  4. RAGE w 6 szybkich punktach