Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 maja 2014, 17:28

autor: Ender

Nowy Unreal Tournament – w produkcji wezmą udział kompozytorzy muzyki z oryginalnej wersji gry?

W produkcji nowego Unreal Tournament wezmą najprawdopodobniej udział także kompozytorzy muzyki z oryginalnej wersji gry z 1999 roku. Projekt wskrzeszenia jednego z najpopularniejszych sieciowych FPS-ów w historii został zapowiedziany w piątek.

Muzyka van den Bosa tworzyła klimat w grach Unreal oraz Deus ex - Nowy Unreal Tournament – w produkcji wezmą udział kompozytorzy muzyki z oryginalnej wersji gry? - wiadomość - 2014-05-11
Muzyka van den Bosa tworzyła klimat w grach Unreal oraz Deus ex

W piątek, Epic Games zapowiedziało nową odsłonę serii Unreal Tournament. Gra zatytułowana po prostu Unreal Tournament będzie powrotem do korzeni cyklu i powstaje z myślą fanach starej szkoły sieciowych FPS-ów, nastawionych na szybkie oraz efektowne pojedynki na dużych arenach. Od premiery ostatniego Unreal Tournament minęło już prawie 7 lat, ale w pracach nad nowym projektem zaangażowało się wielu twórców oryginału z 1999 roku. Poza programistami czy grafikami, powrócą także najprawdopodobniej kompozytorzy muzyki Michiel van den Bos oraz Alexander Brandon.

Michiel van den Bos wyraził chęć przyłączenia się do deweloperów na oficjalnym forum gry. Jak stwierdził, wiele osób zdążyło się już go zapytać czy ma jakieś plany związane z nowym Unreal. Zapewnił, że jeżeli dostanie od Epic Games zielone światło zainteresuje projektem także Alexandra Brandona. Obaj twórcy skomponowali soundtracki nie tylko dla Unreal Tournament ale także przełomowego Unreal oraz pierwszego Deus Ex. Michiel van den Bos zajmował się również muzyką w serii Overlord, a ostatnio jego utwory możemy usłyszeć w Age of Wonders III. Przedstawiciel Epic Games przyjął ofertę van den Bosa z dużą radością. W najbliższym czasie powinniśmy dowiedzieć się więc czy twórcy doszli do porozumienia i nawiązali współpracę.

Poniżej jeden z utworów stworzonych przez van den Bosa na potrzeby Unreal Tournament.

Przypomnijmy, że nowy Unreal Tournament ma być całkowicie darmową produkcją, która pozbawiona zostanie jakichkolwiek mikropłatności. Zamierzeniem deweloperów jest to, by współtwórcami gry byli sami fani. Dlatego też otrzymają oni potężne narzędzia moderskie oraz możliwość sprzedawania własnych kreacji. Epic Games w zamian będzie otrzymywać procent zysków od tych transakcji i w ten sposób zarabiać na grze. Mody będzie można jednak także udostępniać całkowicie za darmo. Prace nad Unreal Tournament dopiero co się rozpoczęły, ale pierwsza wczesna wersja testowa tytułu powinna pojawić się już za kilka miesięcy. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i ukaże się w wersjach na systemy operacyjne Windows, OSX i Linux.

  1. Epic Games – oficjalna strona studia