Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 9 maja 2014, 09:23

autor: Adrian Werner

Nowe Unreal Tournament oficjalnie zapowiedziane jako w pełni darmowa gra pecetowa

Studio Epic Games zapowiedziało kolejną odsłonę cyklu Unreal Tournament. Gra zmierza na pecety i będzie całkowicie darmowa, bez żadnych mikropłatności. Twórcy umożliwią za to graczom sprzedawanie opracowanych przez nich modów.

Spekulacje sprzed kilku dni zostały potwierdzone. Studio Epic Games ujawniło Unreal Tournament, czyli kolejną odsłonę swojego popularnego cyklu sieciowych strzelanek. Jak widać, zespół postanowił nie dodawać po tytule żadnych numerków. Ma to sens, gdyż od premiery poprzedniej części minęło już siedem długich lat, więc najnowsza gra może być traktowana jako restart serii. Produkcja powstaje wyłącznie z myślą o pecetach i ukaże się w wersjach na systemy operacyjne Windows, OSX i Linux. Sporym zaskoczeniem jest fakt, że gra będzie w stu procentach darmowa i nie pojawią się żadne mikropłatności. Ponadto autorzy zamierzają położyć duży nacisk na modyfikacje tworzone przez użytkowników.

Nowe Unreal Tournament pozostanie wierne tradycjom serii. Otrzymamy zatem nastawioną wyłącznie na tryb multiplayer pierwszoosobową strzelankę, w której będziemy toczyli błyskawiczne bitwy z innymi graczami na obszernych arenach. Ten typ FPS-ów był szalenie popularny w latach 90-tych, ale potem ustąpił miejsca grom pokroju Call of Duty czy Battlefield. Paradoksalnie wskrzeszenie starej marki Epic Games może okazać się powiewem świeżego powietrza na rynku pecetowym.

Twórcy zamierzają zaangażować społeczność już na wczesnym etapie produkcji i implementować najciekawsze uwagi fanów. Pierwszym zadaniem autorów jest opracowanie prostego prototypu oferującego jedynie tryb deathmatch. Stanie się on fundamentem, na którym zbudowana zostanie cała zawartość, a jednocześnie udostępnienie tak wczesnej wersji ułatwi graczom udzielanie pomocnych sugestii.

Ciekawie zapowiada się także model biznesowy nowego Unreal Tournament. Gra będzie całkowicie darmowa i twórcy nie mają w planach żadnych mikropłatności. Zamiast tego zamierzają udostępnić fanom potężne narzędzia moderskie. Użytkownicy otrzymają możliwość sprzedawania własnych kreacji, a Epic Games ma inkasować procenty od takich transakcji i w ten sposób zarabiać na grze. Oczywiście nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby udostępniać swoje mody bez opłat.

Unreal Tournament jest na zbyt wczesnym etapie produkcji, aby autorzy byli w stanie podać planowaną datę premiery. Zapewnili jednak, że wspomniana już wczesna wersja testowa powinna zadebiutować za kilka miesięcy. Niestety, nie udostępniono żadnych screenów czy materiałów video z zapisami rozgrywki.

  1. Epic Games – oficjalna strona studia