Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 maja 2014, 15:36

autor: Adrian Werner

Nowe Unreal Tournament zostanie ujawnione w przyszłym tygodniu?

Szef studia Epic Games zasugerował, że trwają prace nad nową odsłoną cyklu Unreal Tournament. Wszystko wskazuje na to, że gra zostanie zapowiedziana w przyszłym tygodniu.

Czy Unreal Tournament powróci? Odpowiedź na to pytanie poznamy w przyszłym tygodniu. - Nowe Unreal Tournament zostanie ujawnione w przyszłym tygodniu? - wiadomość - 2014-05-03
Czy Unreal Tournament powróci? Odpowiedź na to pytanie poznamy w przyszłym tygodniu.

Fani serii Unreal Tournament nie byli ostatnio rozpieszczani. Od premiery Unreal Tournament 3 minęło już niemal siedem lat, przez które zespół Epic Games poświęcił się głównie rozwijaniu cyklu Gears of War oraz produkcji kolejnych wersji swojego silnika graficznego. Teraz wiele wskazuje jednak na to, że twórcy planują odkurzenie klasycznej marki. Na swoim koncie Twitter Mark Rein, czyli szef studia, napisał, że uwielbia markę Unreal Tournament i jest podekscytowany jej rychłym powrotem. Nie zdradził przy tym żadnych konkretów, ale obiecał, że poznamy je w przyszłym tygodniu.

Wszystko wskazuje więc na to, że Epic Games wreszcie dostarczy kolejną odsłoną cyklu. Oczywiście, fani powinni się wstrzymać z otwieraniem szampana do czasu oficjalnej zapowiedzi nowego Unreal Tournament, ale trudno sobie wyobrazić, aby Mark Rein niepotrzebnie rozbudzał nadzieje graczy.

Powstaje pytanie, jak prezentować się będzie następna odsłona cyklu. Bez wątpienia oparta zostanie na technologii Unreal Engine 4.0. Ponadto Epic Games koncentruje się teraz głównie na grach korzystających z modelu darmowego z mikropłatnościami, więc nie zdziwilibyśmy się, gdyby nowe Unreal Tournament także należało do tej kategorii.

  1. Epic Games – oficjalna strona studia

Nowe Unreal Tournament zostanie ujawnione w przyszłym tygodniu? - ilustracja #2

Pierwsze Unreal Tournament zadebiutowało w 1999 roku, stając się bezpośrednim konkurentem wielce wyczekiwanego Quake III Arena. Do dzisiaj głosy odnośnie tego, która z tych gier była lepsza pozostają podzielone.

Trzy lata później do sprzedaży trafiło Unreal Tournament 2003, które potem zastąpione zostało przez Unreal Tournament 2004, będące czymś pomiędzy dodatkiem, a pełnowymiarową kontynuacją i oferujące całą zawartość swojego poprzednika oraz liczne nowe elementy i ulepszenia.

Ostatnią wydaną odsłoną cyklu pozostaje Unreal Tournament 3 z 2007 roku. Seria doczekała się również dwóch gier pobocznych w postaci Unreal Championship oraz Unreal Championship 2: The Liandri Conflict.