Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 15 października 2009, 09:15

autor: Crash

Nowe informacje na temat multiplayera w The Ballad of Gay Tony

Wraz ze zbliżającą się premierą drugiego dodatku do GTA IV, zatytułowanego The Ballad of Gay Tony, twórcy podzielili się kolejnymi szczegółami na temat nowości związanych z rozgrywką wieloosobową.

Wraz ze zbliżającą się premierą drugiego dodatku do GTA IV, zatytułowanego The Ballad of Gay Tony, twórcy podzielili się kolejnymi szczegółami na temat nowości związanych z rozgrywką wieloosobową.

Poznaliśmy nowe szczegóły na temat trybów: Deathmatch, Team Deathmatch i Free Mode, ujawniono obecność nowych broni, spadochronów czy pojazdów, a już wkrótce światło dzienne ujrzą świeże informacje na temat opcji Race i GTA Race. Jak widać Rockstar nie tylko potraktował multiplayer nieco poważniej, ale rozpoczął również przedpremierowe podgrzewanie atmosfery.

Nowe informacje na temat multiplayera w The Ballad of Gay Tony - ilustracja #1

Według zapewnień Deathmatch i Team Deatchmatch doczekają się nowych, mniejszych map, tak aby zmagania były jeszcze intensywniejsze. Dotychczas ujawnione to: CC Plaza, Meadow Hills, Firefly Island, Alderney Building Site, Varsity Heights, Factory, Construction, Acter Power Station, Pier 45, Castle Gardens Park, Boat House, Easton Subway, Warehouse, Hospital, Waste, Trespass i Museum. W trakcie samej rozgrywki, zadaniem gracza będzie zgromadzenie jak największej ilości pieniędzy, a osoba z najgrubszym portfelem po upływie wyznaczonego czasu, wygrywa. Pieniądze będzie można zdobyć na kilka różnych sposobów: poza oczywistym zabijaniem przeciwników, nic nie stanie na przeszkodzie by złupić leżące zwłoki. Ponadto, dodatkowo premiowane będą asysty i szał zabijania (obydwie formy zarobku będą nowością w serii). W przypadku rozgrywek drużynowych – analogicznie - zwycięża zespół z największą ilością gotówki.

Nowością będzie również obecność spadochronów i nowych broni. W grze pojawią się: pistolet kaliber .44, wybuchowy Shotgun, Assault SMG, Gold SMG, zaawansowany MG, zaawansowany karabin snajperski i lepkie bomby. W przypadku opcji Free Mode, poza spadochronami, gracze dostaną do dyspozycji uzbrojony po zęby helikopter Buzzard, jak również N.O.O.S.E. APC (opancerzony łazik).

Te, jak i inne atrakcje, do sprzedaży trafią już w tym miesiącu. W przypadku skorzystania z opcji dystrybucji elektronicznej, premiera nastąpi 29 października. Wersja pudełkowa, Grand Theft Auto: Episodes from Liberty City wraz z pierwszy dodatkiem The Lost and Damned, do sklepów na terenie Europy trafi dzień później.

Więcej szczegółów, jak również nowe zdjęcia prosto z gry, znajdziecie na oficjalnej stronie gry.