Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 12 grudnia 2022, 09:43

autor: Adrian Werner

Nowe gry na Steam, a wśród nich strategia Master of Magic i zabawny FPS

W tym tygodniu na Steamie zadebiutują takie gry, jak High on Life, Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion, Master of Magic oraz Blacktail.

Źródło fot. Squanch Games
i

Zapraszamy do lektury przeglądu najważniejszych premier na Steamie w dniach 12-18 grudnia. Największe produkcje już dawno trafiły na rynek. Relatywny spokój wykorzystują jednak autorzy mniejszych projektów, więc nudzić się nie będziemy. Najbliższe dni przyniosą m.in. dwa obiecujące polskie tytuły oraz odświeżoną wersję klasycznego jRPG-a. Ukaże się również wiele dodatków.

Premiera tygodnia to High On Life (13 grudnia)

Na najważniejszą premierę tygodnia wytypowaliśmy High On Life. To humorystyczny FPS, w którym powalczymy z galaktycznym kartelem przy użyciu żywych i bardzo gadatliwych broni.

Za scenariusz gry odpowiada Justin Roiland, czyli jeden z twórców popularnego serialu animowanego Rick i Morty. Liczymy na to, że humor będzie pierwszej próby.

 1. High On Life na Steamie

Najważniejsze premiery na Steamie: 12-18 grudnia 2022 roku

12 grudnia 2022 r.

Wavetale

Dzisiaj na Steamie zadebiutuje Wavetale, czyli przygodowa gra akcji z elementami trójwymiarowej platformówki, w której będziemy przemierzali otwarty świat, mający postać archipelagu kolorowych wysepek. Tytuł przez rok był exclusive’em dla Google Stadia, a teraz trafi na PC i konsole.

Za projekt odpowiada studio Zoink Games, w którego portfolio można znaleźć takie projekty, jak Fe czy Lost in Random – mające odpowiednio 86% i 91% pozytywnych opinii na Steamie.

 1. Wavetale na Steamie

13 grudnia

Cities: Skylines – Financial Districts

Fani strategii Cities: Skylines wypatrują premiery dodatku Financial Districts. DLC pozwoli wzbogacić nasze miasto o dzielnicę finansową, wraz z towarzyszącymi jej inwestycjami i budynkami.

 1. Cities: Skylines – Financial Districts na Steamie

Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion

Z kolei Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion to odświeżona wersja RPG-a akcji wydanego pierwotnie w 2008 roku na konsolę przenośną PSP.

Nowe wcielenie gry nie tylko ulepsza oprawę audiowizualną, ale również mocno odświeża rozgrywkę, zwłaszcza zręcznościowy system walki.

 1. Crisis Core: Final Fantasy VII Reunion na Steamie

Master of Magic

Dla fanów turowych strategii fantasy najważniejszą premierą tygodnia będzie Master of Magic, czyli remake kultowej gry z 1994 roku, w którym wcielimy się w potężnego maga, próbującego pokonać swoich rywali.

Za odświeżoną wersję tej klasyki odpowiada polskie studio MuHa Games. Autorzy obiecują nie tylko ulepszoną grafikę i interfejs, ale również odświeżoną rozgrywkę, która zachowa wszystkie zalety pierwowzoru.

 1. Master of Magic na Steamie

Rozczarowaniem jest fakt, że gra nie zaoferuje polskiej wersji językowej. Decyzję tę podjął jednak wydawca, a nie sami twórcy. Poniżej przytaczamy komentarz jednego z deweloperów:

Decyzje odnośnie lokalizacji (jak i innych finansowych aspektów) podejmuje wydawca Master of Magic, którym jest Slitherine. Na ten moment mogę jedynie powiedzieć, że gra jest przygotowana do obsługi lokalizacji na różne języki. Niezależnie od decyzji wydawcy w sprawie wbudowanych lokalizacji możliwe również będzie dodanie ich za pomocą modyfikacji.

Planet Zoo: Grasslands Animal Pack

Innym godnym uwagi dodatkiem, który zadebiutuje we wtorek, jest Grasslands Animal Pack do Planet Zoo. Zgodnie z tytułem rozszerzenie doda do gry zwierzęta stepowe.

 1. Planet Zoo: Grasslands Animal Pack na Steamie

Roller Champions

Ubisoft pogodził się ze Steamem i zaczął przenosić swoje ostatnie hity na platformę studia Valve. W zeszłym tygodniu ten proces rozpoczęło Assassin's Creed: Valhalla, a w tym tygodniu dołączy do niego Roller Champions, czyli gra o nietypowym sporcie drużynowym rozgrywanym na rolkach.

 1. Roller Champions na Steamie
Nowe gry na Steam, a wśród nich strategia Master of Magic i zabawny FPS - ilustracja #1
Źródło fot. Ubisoft.

Warhammer 40,000: Gladius – Adepta Sororitas

Trzecim dużym dodatkiem, który zadebiutuje jutro, będzie Adepta Sororitas do strategii 4X Warhammer 40,000: Gladius.

DLC pozwoli nam pokierować nową frakcją w postaci fanatycznych Sióstr Bitwy.

 1. Warhammer 40,000: Gladius – Adepta Sororitas na Steamie

14 grudnia

Akai Katana Shin

Fani oldskulowych strzelanek typu shmup odliczają godziny do premiery Akai Katana Shin. To zestaw zawierający trzy klasyczne produkcje z tego gatunku opracowane przez japońskie studio Cave – Akai Katana, Akai Katana Shin oraz Akai Katana Zetsu.

Wszystkie trzy gry osadzone są w ciekawym uniwersum łączącym klimat feudalnej Japonii z mechami oraz sprzętem wojennym przypominającym ten z XX wieku.

 1. Akai Katana Shin na Steamie
 2. Baker Business 3 na Steamie
Nowe gry na Steam, a wśród nich strategia Master of Magic i zabawny FPS - ilustracja #2
Źródło fot. CITY CONNECTION.

Baker Business 3

Baker Business 3 to relaksująca symulacja pozwalająca zakosztować życia właściciela piekarni. Podczas zabawy zajmiemy się zarówno przygotowywaniem samych wypieków, jak i finansową stroną tego biznesu.

BallisticNG – Maceno Island

W czwartek fani futurystycznych wyścigów BallisticNG będą mogli nabyć dodatek Maceno Island, wprowadzający do gry sześć nowych tras.

 1. BallisticNG – Maceno Island na Stamie

Lil Gator Game

Z kolei Lil Gator Game to relaksująca przygodowa gra akcji, w której pokierujemy człekokształtnym aligatorem eksplorującym otwarty świat, nawiązującym przyjaźnie i pomagając napotkanym postaciom.

 1. Lil Gator Game na Steamie

15 grudnia

Aka

W Aka wcielimy się w pandę rudą, która przybywa na malowniczy archipelag, by odzyskać wewnętrzny spokój naruszony udziałem w wojnie. Podczas zabawy będziemy eksplorowali mały, otwarty świat i pomagali napotkanym postaciom rozwiązywać ich problemy.

 1. Aka na Steamie

Blacktail

Master of Magic to nie jedyna duża polska premiera tego tygodnia. Warto również wypatrywać debiutu Blacktail, czyli przygodowowej gry akcji FPP osadzonej w świecie wzorowanym na słowiańskiej mitologii.

Walka skoncentruje się głównie na korzystaniu z łuku oraz magicznych mikstur, a fabuła ma być dosyć nieliniowa i pozwoli nam decydować o losach krainy i jej mieszkańców.

 1. Blacktail na Steamie

Immortals Fenyx Rising

Poza Roller Champions inną grą Ubisoftu, która zawita w tym tygodniu na Steama będzie Immortal Fenyx Rising, czyli przygodowa gra akcji zainspirowana mitologią grecką.

 1. Immortals Fenyx Rising na Steamie
 2. Immortals: Fenyx Rising to nie jest Assassin's Creed dla dzieci!
 3. Immortals Fenyx Rising – poradnik do gry
Nowe gry na Steam, a wśród nich strategia Master of Magic i zabawny FPS - ilustracja #3
Źródło fot. Ubisoft.

Melatonin

Z kolei Melatonin to muzyczna gra rytmiczna, w której będziemy eksplorowali marzenia senne głównego bohatera.

 1. Melatonin na Steamie
Nowe gry na Steam, a wśród nich strategia Master of Magic i zabawny FPS - ilustracja #4
Źródło fot. Half Asleep.

Nordic Ashes: Survivors of Ragnarok

Ostatnio zaroiło się od klonów Vampire Survivors. Jednym z ciekawiej się zapowiadających jest Nordic Ashes: Survivors of Ragnarok, który zadebiutuje w czwartek,

Gra postawi na kreskówkową grafikę oraz realia zainspirowane nordyckimi mitami.

 1. Nordic Ashes: Survivors of Ragnarok na Steamie

Ragnarok: Fallen Legends

W czwartek ukaże się również Ragnarok: Fallen Legends, czyli karcianka oparta na mitologii skandynawskiej. Poza multiplayerowymi rozgrywkami PvP gra ma zaoferować również tryb dla pojedynczego gracza, wzbogacony elementami roguelike.

 1. Ragnarok: Fallen Legends na Steamie
Nowe gry na Steam, a wśród nich strategia Master of Magic i zabawny FPS - ilustracja #5
Źródło fot. Cultivation Studio.

The Crackpet Show

W tym tygodniu wczesny dostęp opuści The Crackpet Show. To strzelanka typu bullet hell z elementami roguelike’a i śliczną komiksową grafiką.

Wydanie Early Access zostało przyjęte ciepło – na Steamie ma 90% pozytywnych recenzji od graczy.

 1. The Crackpet Show na Steamie

16 grudnia

AlphaLink

AlphaLink to hybryda platformówki 2D i sieciowej strzelanki. Zabawa sprowadzi się do dynamicznych potyczek toczonych na małych dwuwymiarowych arenach.

 1. AlphaLink na Steamie

Cygnus Enterprises

Cygnus Enterprises można w uproszczeniu opisać jako klon polskiego The Riftbreaker, wzbogacony elementami city buildera.

Podczas zabawy będziemy eksplorowali obcą planetę i walczyli z lokalnymi drapieżnikami, a jednocześnie zmuszeni będziemy do rozbudowy bazy, dbania o potrzeby kolonistów oraz rozwijania gospodarki i technologii.

 1. Cygnus Enterprises na Steamie