Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPCXONE
Okładka AlphaLink (PC)
OkładkaAlphaLink (PC)

AlphaLink

Kova: AlphaLink

AlphaLink to przygotowana przez studio Black Hive wieloosobowa gra akcji łącząca elementy strzelanki i platformówki. Projekt narodził się jako przeznaczona dla pojedynczego gracza metroidvania zatytułowana Kova, w trakcie prac koncepcja uległa jednak radykalnej zmianie.

Akcji | science fiction | platformówki | 2D | sieciowe | na 2 osoby | indie | kooperacja | side-scroll | podzielony/wspólny ekran

Kolekcja gier
Obserwuj grę

AlphaLink Premiera

30wrz2021

XONE

2022

PC

producent: Black Hive wydawca: Black Hive Strona oficjalna

Gry podobne do AlphaLink

Shadowrun Returns

Dex

Strider

AlphaLink to wieloosobowa gra akcji łącząca elementy strzelanki i platformówki, opracowana przez studio Black Hive. Produkcja narodziła się jako metroidvania zatytułowana Kova, która przeznaczona była tylko dla pojedynczego gracza. W trakcie prac koncepcja uległa jednak radykalnej zmianie i projekt przeobraził się w pozycję multiplayer, zachowując jednak wiele mechanizmów rozgrywki pierwowzoru.

Mechanika

Zabawa sprowadza się do czteroosobowych potyczek na małych zamkniętych arenach. Gracze walczą głównie za pomocą różnej broni palnej i laserów. Sama mechanika rozgrywki zaczerpnięta została z platformówek. Starcia odbywają się w dwóch wymiarach, a mapy pełne są platform, na które można wskakiwać.

Gracze mogą wybierać między kilkoma frakcjami oferującymi unikalne cechy oraz obszernym arsenałem uzbrojenia. Gra oferuje także system rozwoju, pozwalający odblokowywać nowe umiejętności za pomocą punktów doświadczenia zdobywanych w trakcie walk.

Pomiędzy potyczkami udajemy się do huba, gdzie możemy porozmawiać z postaciami niezależnymi i poznać nowe wydarzania z uniwersum gry.

Tryby gry

AlphaLink oferuje głównie tryb multiplayer, choć znaleźć tu można misje rozgrywane samodzielnie. Dostępna jest opcja zabawy przez Internet oraz na wspólnym ekranie.

Kwestie techniczne

Gra może się pochwalić atrakcyjną dwuwymiarową oprawą graficzną utrzymaną w lekko komiksowej stylistyce. Dodatkową atrakcją jest duży wybór przedmiotów kosmetycznych, które jedynie zmieniają wygląd naszej postaci, a nie wpływają na jej zdolności.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / wspólny ekran   Liczba graczy: 1-4  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 2 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe AlphaLink: 12+

PC
XONE