Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiX360
Okładka Akai Katana Shin (X360)
OkładkaAkai Katana Shin (X360)

Akai Katana Shin X360

Kolejna wymagająca strzelanina stworzona przez japońskie studio Cave. Wersja Shin jest wzbogaconą o nowe tryby i poprawioną oprawę audiowizualną konwersją tytułu z automatów, który ukazał się w 2010 roku.

Akcji | 2D | shoot 'em up | strzelanki | tytuły ekskluzywne Xbox

PolecaneKolekcja gier
Obserwuj grę
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Akai Katana Shin Premiera X360

19czerwca2010

producent: Cave wydawca: Rising Star Games

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Przygotowana przez specjalistów od trudnych strzelanek, japońskie studio Cave, produkcja nie wyróżnia się pod względem podstawowych założeń od dziesiątek innych podobnych tytułów. Jej unikalnym elementem jest m.in. stylistyka, która przenosi posiadaczy konsoli w czasy rewolucji technologicznej w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Historia Akaj Katana Shin opowiada o grupie buntowników, którzy postanowili przeciwstawić się despotycznej władzy rządzącego krajem rodu. W walce z cesarzem i jego elitarnymi jednostkami wykorzystują oni niezwykłe bronie, które zapewniają im ogromną moc. Koszt ich używania jest jednak ogromny, bo bronie ujawniają swoje moce dopiero po zabiciu nimi jednej z bliskich osób.

Autorzy przygotowali trzy różne tryby zabawy, które pozwalają bawić się na kilka różnych sposobów. „Origin” jest klasycznym modułem znanym z automatów, gdzie gracze muszą pokonać sześć poziomów, na końcu których czekają wymagający bossowie. „Slash” i „Climax” stanowią opcje dla fanów strzelanek, którzy szukają w nich większego wyzwania. W pierwszym trybie chodzi o nabijanie jak najwyższych wyników poprzez trafianie jak największej liczby celów. W drugim znacznie wzrasta poziom trudności, a przeciwnicy dysponują zdecydowanie większą siłą ognia.

Charakterystyczną cechą systemu gry w Akai Katana Shin jest możliwość swobodnego przełączania się pomiędzy dwoma bohaterami, którzy mają nieco inne zdolności. To sprawia, że gracze muszą odpowiednio planować swoje poczynania i dostosowywać taktykę do wydarzeń na ekranie.

Wersja Shin tytułu stanowi znacznie usprawnioną edycję względem tej wydanej na automatach. Studio Cave popracowało nad oprawą audiowizualną, dodało tryb 16:9, a także skorzystało z możliwości sieciowych konsoli, umożliwiając rywalizację na punkty na dedykowanych listach rankingowych. Gracze mogą także skorzystać z możliwości nagrywania powtórek i przygotowanych dla początkujących trybów, które wprowadzają nowicjuszy w tajniki zabawy. Akai Katana Shin pozwala też bawić się dwóm osobom na wspólnym ekranie.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: wspólny ekran   Liczba graczy: 1-2  

Klasyfikacja PEGI Akai Katana Shin

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.