Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPC
Okładka Wavetale (PC)
OkładkaWavetale (PC)

Wavetale PC

Przygodowa gra akcji TPP z otwartym światem, opracowana przez studio Zoink Games. W Wavetale wcielamy się w bohaterkę, która z prędkością błyskawicy przemierza rozległy archipelag i walczy z potworami, jakie zaatakowały jej ojczyznę.

Akcji | TPP | sandbox | platformówki 3D | przygodowe gry akcji | tytuły ekskluzywne Google Stadia

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Wavetale Premiera PC

10listopada2021

producent: Zoink Games wydawca: Thunderful Publishing Strona oficjalna

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Wavetale

Sea of Solitude

Submerged

Papo & Yo

Wavetale jest przygodową grą akcji z otwartym światem. Produkcja została opracowana przez studio Zoink Games, w którego portfolio można znaleźć między innymi takie projekty, jak Stick It to The Man!, Fe czy Lost in Random. Wydaniem tego tytułu zajęła się natomiast firma Thunderful Publishing.

Fabuła

Wavetale zabiera nas w podróż do fantastycznego uniwersum, a dokładnie – na archipelag Strandville. To niegdyś spokojne miejsce padło ofiarą ataku ze strony tajemniczych morskich stworzeń, które zmieniły życie jego mieszkańców w prawdziwą walkę o przetrwanie. W trakcie rozgrywki wcielamy się w Sigrid, która postanawia wykorzystać swe niezwykłe moce, by odkryć podwodne tajemnice i uratować swój lud przed śmiertelnym niebezpieczeństwem.

Mechanika

W Wavetale akcję obserwujemy z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległy archipelag. Przemierzając go, poznajemy jego mieszkańców, wśród których znajdziemy między innymi piratów, rybaków czy pewną zarozumiałą surferkę, i realizujemy różnorodne zadania.

Sigrid zaprzyjaźniła się z tajemniczym cieniem, co pozwala jej chodzić po powierzchni wody oraz niebywale szybko szybować tuż nad jej powierzchnią. W ten sam sposób protagonistka porusza się na lądzie; poza tym potrafi ona pokonywać niewielkie odległości w powietrzu. Wszystko to czyni eksplorację nie tylko dynamiczną, lecz również efektowną i miłą dla oka. Jako że w świecie gry nie brakuje przeciwników, ważną rolę pełnią także dynamiczne starcia (czy to z szeregowymi oponentami, czy też z potężnymi bossami), podczas których robimy użytek z podbieraka służącego nam do walki w zwarciu.

Z czasem zdobywamy różnorodne dodatki kosmetyczne (jak ubrania, nakrycia głowy czy nowe kolory włosów). W miarę postępów Sigrid wypełnia swój dziennik specjalnymi rysunkami, pogłębiając naszą wiedzę o świecie przedstawionym.

Kwestie techniczne

Barwną grafikę gry Wavetale utrzymano w przyjemnej dla oka, kreskówkowej stylistyce.

Tryb gry: single player  

Wymagania wiekowe Wavetale: 12+