Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikAkcjiPS5PS4PC
Okładka Solar Ash (PS5)

Solar Ash

Solar Ash Kingdom

Platformowa gra akcji TPP, a zaraz druga po Hyper Light Drifter produkcja studia Heart Machine. W Solar Ash trafiamy do Pustki, czyli wyrwy w czasoprzestrzeni, która pochłania światy znajdujące się w jej zasięgu.

Akcji | TPP | platformówki 3D | indie | surrealizm | przygodowe gry akcji | Epic Store exclusive

Okładka Solar Ash (PS5)

data premiery gry:

2021

PC PS4 PS5
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Solar Ash to platformowa gra akcji, będąca drugim dziełem niezależnego studia Heart Machine, które wcześniej zasłynęło za sprawą ciepło przyjętego Hyper Light Drifter. Tym razem ambicją deweloperów było stworzenie znacznie większego projektu, co uwidacznia się zarówno w znacznie bardziej rozbudowanej mechanice, jak i nowocześniejszej grafice.

Fabuła

Główną bohaterką gry Solar Ash jest Rei. Protagonistka trafia do miejsca znanego jako Ultravoid, znajdującego się wewnątrz czarnej dziury, która pochłania wszystko, co stanie jej na drodze. Taki los czeka świat naszej podopiecznej... chyba że uda jej się znaleźć sposób na uratowanie go przed zagładą.

Mechanika

W Solar Ash akcję ukazano z perspektywy trzeciej osoby (TPP). Produkcja oddaje nam do dyspozycji rozległy świat, pełen barwnych, choć abstrakcyjnych i jednocześnie niepokojących miejsc. Jako voidrunnerka, Rei pędzi z niesamowitą prędkością przez pustkowia oraz ruiny, skacze nad przepaściami (w czym pomaga sobie, korzystając z wiązki energii, którą chwyta się zawieszonych w powietrzu punktów), a także ślizga się po sieci szyn rozmieszczonych w całej krainie.

Poza tym protagonistka musi stawiać czoła licznym przeciwnikom zamieszkującym pustkę. Starcia z adwersarzami są płynne i dynamiczne dzięki łatwemu do opanowania sterowaniu. W miarę postępów na naszej drodze stają coraz potężniejsi i bardziej przerażający oponenci, przez co musimy wykazywać się coraz lepszym refleksem i zręcznością. Swoistą wisienką na torcie są pojedynki z bossami, których eliminacja stanowi klucz do ocalenia świata bohaterki.

Kwestie techniczne

Solar Ash posiada trójwymiarową grafikę utrzymaną w ciekawej, kreskówkowej stylistyce. Wersja na PlayStation 5 wykorzystuje unikalne możliwości tej konsoli, na czele z haptycznymi wibracjami kontrolera DualSense.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Oczekiwania czytelników: 4,5 / 10 na podstawie 47 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Solar Ash

12+

PC
PS4
PS5