Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 4 grudnia 2014, 13:00

autor: Luc

No Man's Sky – pojawiły się nowe informacje dotyczące rozgrywki

No Man's Sky na tegorocznych targach E3 i gamescom zrobiło prawdziwą furorę, przez kolejnych kilka miesięcy o produkcji było jednak stosunkowo cicho. W udzielonym niedawno wywiadzie, twórcy przerwali w końcu milczenie i zdradzili kilka nowych szczegółów.

W No Man’s Sky odwiedzimy niezliczoną ilość planet – każda o innym, oryginalnym wyglądzie. - No Man's Sky – pojawiły się nowe informacje dotyczące rozgrywki - wiadomość - 2014-12-04
W No Man’s Sky odwiedzimy niezliczoną ilość planet – każda o innym, oryginalnym wyglądzie.

Rewelacyjnie zapowiadający się kosmiczny sandboks niewielkiego studia Hello Games, już w momencie ogłoszenia podczas gali VGX 2013 zyskał zainteresowanie publiczności, jednak dopiero prezentacja dłuższego fragmentu rozgrywki zapewniła mu odpowiedni rozgłos. No Man's Sky nie tylko ogłoszono najlepszą grą targów E3 2014, ale produkcja błyskawicznie zdobyła także serca graczy. W nadchodzącym numerze Game Informer pojawi się ekskluzywny wywiad z twórcami, który nareszcie rzuci więcej światła na to, czego możemy się spodziewać. Pierwsze, nowe szczegóły trafiły do Sieci już teraz.

Rozgrywkę w No Man's Sky rozpoczniemy od podróży na jedną z losowo wygenerowanych planet, a pierwszym zadaniem będzie dotarcie do miejsca, w którym znajduje się nasz statek. Poza podstawową wersją kosmicznego pojazdu, postać nie otrzyma żadnego dodatkowego ekwipunku i aby ponownie wzbić się w powietrze zmuszona będzie samodzielnie zdobyć odpowiednie surowce. Ich wydobywanie oraz walka mają być również jednymi ze sposobów na zarabianie waluty obowiązującej w świecie gry, którą wydamy w specjalnych punktach rozsianych na różnych planetach. Przy pomocy zebranych funduszy, otrzymamy możliwość m.in. ulepszania statku.

Naszym głównym zadaniem będzie dotarcie do serca galaktyki – im bliżej do tego celu, tym trudniejsze wyzwania napotkamy. Oprócz bardziej wytrzymałej i agresywnej fauny, na powierzchni zapolują na nas także np. roboty. Zagrożenie stanowić mają również jednostki intergalaktycznej policji, których uwagę ściągnąć można poprzez atakowanie kosmicznych stacji oraz niszczenie cudzych statków. Śmierć podczas walki naziemnej cofnie nas do punktu wyjściowego na danym globie, dodatkowo ujawniono też, iż zniszczenie statku podczas lotu zaowocuje odesłaniem gracza na najbliższą planetę w specjalnej kapsule ewakuacyjnej. Postać traci wówczas nie tylko kosmiczny pojazd, ale także wszystkie fundusze oraz ładunek jaki przewoziła. Aby ponownie ruszyć na podbój galaktyki, zmuszona będzie zarobić pieniądze na nowy statek.

Twórcy zapowiadają, że przy skupieniu się tylko i wyłącznie na głównym zadaniu, pojedyncza rozgrywka w No Man's Sky zajmie przeciętnie od 40 do 100 godzin. W przypadku wykonywania misji pobocznych i poszerzonej eksploracji, czas ten proporcjonalnie się wydłuży. Kolejnych szczegółów możemy spodziewać się już w najbliższy weekend – gra zostanie zaprezentowana podczas nadchodzącego The Game Awards (dawne VGX), a także w trakcie imprezy PlayStation Experience.

No Man's Sky to gra studia Hello Games, znanego do tej pory głównie z serii Joe Danger. Tytuł skupia się na odkrywaniu kosmosu przy pomocy statku, a głównym celem gracza jest dotarcie do serca galaktyki. Świat, który zwiedzamy jest generowany losowo – tyczy się to zarówno wyglądu planet jakie odwiedzamy, jak i fauny oraz flory, którą napotkamy podczas eksploracji. W grze zostaną zaimplementowane elementy typowe dla MMO, ale możliwa będzie również rozgrywka bez bezpośredniego udziału innych graczy. Gra pojawi się najpierw w wersji na PlayStation 4, a później także na PC.