Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 sierpnia 2014, 16:29

autor: Góral

No Man's Sky - gra ukaże się najpierw na PlaySation 4, a później na PC

W ostatnim numerze magazynu EDGE opublikowano wywiad z szefem studia Hello Games. W artykule potwierdzono, że wyczekiwany sandbox ukaże się najpierw na konsoli PlayStation 4, a po jakimś czasie pojawi się także na komputerach PC.

No Man's Sky to gra z proceduralnie generowanym światem. - No Man's Sky - gra ukaże się najpierw na PlaySation 4, a później na PC-ach - wiadomość - 2014-08-01
No Man's Sky to gra z proceduralnie generowanym światem.

No Man's Sky to jeden z ciekawszych niezależnych projektów. Od jakiegoś czasu wiemy, że produkcja studia Hello Games tworzona jest z myślą o konsoli PlayStation 4, jednak przebąkiwano również, że ukaże się także na innych platformach sprzętowych. W artykule zamieszczonym w nowym numerze magazynu EDGE (stosowny fragment opublikował jeden z użytkowników forum NeoGAF), stwierdzono, że: „No Man's Sky ukaże się na PC-tach, ale najpierw zadebiutuje na PlayStation 4”. Jednocześnie zapytano Seana Murray’a, szefa studia, czy decyzja ta wpłynęła jakoś na grę. Deweloper odpowiedział następującymi słowami:

„Wplątałem się w małe kłopoty stwierdzeniem, że chcemy by gra była „jak na konsolach”. Zawsze myśleliśmy o PC-tach, a „konsolowość” oznacza dla mnie stałą animację i bezpośrednie sterowanie. Uważam, że gra PC-towa może być „jak na konsolach” i należy to traktować jako komplement, ale ja wplątałem się przez to w tarapaty.”

Pomijając „konsolowość” No Man's Sky, dla nas to wszystko oznacza tylko jedno – gra ukaże się na komputerach PC jakiś czas po premierze na PlayStation 4, z czego możemy się tylko cieszyć, bo projekt zapowiada się naprawdę świetnie.

No Man's Sky to sandbox sci-fi z proceduralnie generowanym światem. Za produkcję odpowiada niezależne studio Hello Games, znane z serii gier zręcznościowych Joe Danger. Zabawa w nowym projekcie dewelopera ma opierać się głównie na eksploracji i odkrywaniu kolejnych lokacji. Rozgrywka obserwowana będzie z perspektywy pierwszej osoby, a oprócz przemierzania świata na piechotę, poruszać mamy się także w statku kosmicznym, który posłuży do przemieszczania się pomiędzy planetami.