Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 13 października 2005, 11:15

autor: Elrond

Nintendogs - fenomen kulturowy i motor napędowy sprzedaży Dual Screen w Europie

Pierwszy weekend sprzedaży Nintendogs w Europie przerósł najśmielsze oczekiwania. Z ilością 160,000 sprzedanych egzemplarzy europejska edycja gry ma okazję powtórzyć sukces jaki wirtualne zwierzaki odniosły w USA oraz Japonii. W USA gra jest nie tylko najlepiej sprzedającą się pozycją obecnie ale także najlepiej sprzedającą się nową serią w historii systemów przenośnych w tym kraju.

Pierwszy weekend sprzedaży Nintendogs w Europie przerósł najśmielsze oczekiwania. Z ilością 160,000 sprzedanych egzemplarzy europejska edycja gry ma okazję powtórzyć sukces jaki wirtualne zwierzaki odniosły w USA oraz Japonii. W USA gra jest nie tylko najlepiej sprzedającą się pozycją obecnie ale także najlepiej sprzedającą się nową serią w historii systemów przenośnych w tym kraju. W Japonii natomiast Nintendogs stała się fenomenem kulturowym.

Dodatkowo, dzięki Nintendogs ogromnie podskoczyła sprzedaż samej konsoli Dual Screen: "Nintendogs po prostu pomaga w sprzedaży konsoli DS. Dodatkowa obniżka ceny do wysokości 89.99 funtów brytyjskich spowodowała wzrost zainteresowania europejskich graczy konsolą Dual Screen na poziomie 400-700%," powiedział Jim Merrick, dyrektor marketingu Nintendo.

Nintendogs - fenomen kulturowy i motor napędowy sprzedaży Dual Screen w Europie - ilustracja #1