Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2017, 08:54

autor: Góral

Nintendo Switch - polska cena ustalona na ponad 1400 zł

Firma Nintendo poinformowała o możliwości składania zamówień przedpremierowych na konsolę Switch w Polsce. Ceny zaczynają się od 1429 zł. Poznaliśmy także koszt zakupu gier i akcesoriów.

Polski dystrybutor konsol Nintendo poinformował na Facebooku o możliwości składania zamówień przedpremierowych na Switch w naszym kraju. Listę sklepów współpracujących z japońskim koncernem znajdziecie tutaj, ale nie we wszystkich z nich jest już sprzedawane nowe urządzenie. W związku z tym sprawdziliśmy oferty kilku sprzedawców, z których wynika, że podstawową wersję konsoli (całą szarą albo z kolorowymi padami) zakupicie w cenie nieco ponad 1400 zł. Dokładniej pisząc, w CDP.pl wydacie 1429 zł, a w Ultimie 1449 zł – podobnie jak np. w Muve i PowerPlay. Ponadto w niektórych sklepach można też zaopatrzyć się w dodatkowe akcesoria. Np. Pro Controller, czyli pad przypominający kontrolery Xboksa One i PlayStation 4, to wydatek rzędu 280 zł (plus minus kilka złotych w zależności od sklepu). Za uchwyt Joy-Con Grip zapłacimy około 130 zł, a dodatkowy Joy-Con to koszt ponad 300 zł. Jeżeli chodzi o gry, to cena zwykłych wydań waha się od około 190 zł za 1-2-Switch do nawet 280 zł za The Legend of Zelda: Breath of the Wild w Ultimie.

Nintendo Switch to wydatek rzędu co najmniej 1429 zł. - Nintendo Switch - polska cena ustalona na ponad 1400 zł - wiadomość - 2017-01-18
Nintendo Switch to wydatek rzędu co najmniej 1429 zł.

Oficjalna premiera Nintendo Switch odbędzie się na całym świecie 3 marca bieżącego roku. W pudełku z konsolą znajdziemy także stację dokującą, Joy-Con, uchwyt Joy-Con Grip, opaski Joy-Con Wrist Straps, zasilacz oraz kabel HDMI. Na „dzień dobry” nie otrzymamy zbyt wielu gier, gdyż mowa jest o The Legend of Zelda: Breath of the Wild, 1-2-Switch, Just Dance 2017, Skylanders Imaginators i Super Bomberman R. W kolejnych miesiącach pojawią się inne produkcje, w tym Mario Kart 8 Deluxe (pod koniec kwietnia), Splatoon 2 (lato) czy też Super Mario Odyssey (pod koniec roku).

Nintendo Switch to nadchodząca konsola łącząca możliwości handhelda z urządzeniem stacjonarnym. W trybie przenośnym będziemy grać na 6,2-calowym ekranie 720p. Po podłączeniu do telewizora, a właściwie to do stacji dokującej, rozdzielczość może ulec podwyższeniu, jak np. w The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Sprzęt doczeka się specjalnego kontrolera Joy-Con, składającego się niejako z dwóch mniejszych padów, których można używać osobno, np. w multiplayerze gry 1-2-Switch. Równie dobrze da się je przymocować do boków handhelda oraz do specjalnego uchwytu (Joy-Con Grip), dzięki czemu otrzymuje się jeden, bardziej klasyczny pad.