Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 10 października 2007, 15:04

autor: Rafał "Misiek" Skierski

Nintendo potwierdza nowe gry dla WiiWare

Koncern Nintendo ogłosił kilka gier, które niebawem zagoszczą na WiiWare. Jeśli myśleliście, że serwis ten będzie gościł jedynie najprostsze pozycje małych zespołów developerskich, to byliście błędzie.

Koncern Nintendo ogłosił kilka gier, które niebawem zagoszczą na WiiWare. Jeśli myśleliście, że serwis ten będzie gościł jedynie najprostsze pozycje małych zespołów developerskich, to byliście w błędzie.

Przypomnijmy, że WiiWare to stosunkowo nowa usługa Big N, która ma konkurować z Xbox Live Arcade Microsoftu oraz sonowską PlayStation Network. Z tego co wiedzieliśmy do tej pory, miały się tu pojawiać mini-gierki oraz różnego rodzaju pozycje logiczne, które nie nadają się do tego, by wypuszczać je w retailowej wersji. Dzisiaj podano jednak kilka pierwszych potwierdzonych tytułów, które zrywają trochę z tym stereotypem.

Okazuje się bowiem, że jedną z potwierdzonych gier jest Final Fantasy Crystal Chronicles: The Young King and The Promised Land. Oprócz tego zobaczymy na WiiWare Pokemon Farm, do którego będziemy mogli przenosić pokemony z gier Pokemon Diamond / Pearl z DS-a, by szkolić je na specjalnie do tego celu przygotowanej farmie. Potwierdzono do tego jeszcze takie tytuły jak Star Soldier R, Mojipittan Wii (gra logiczna od Bandai Namco, znana z wersji na PSP i DS-a, która prawdopodobnie nie opuści granic Japonii) oraz Doctor Mario. Szczegółów na ich temat póki co nie poznaliśmy.