Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 czerwca 2024, 10:36

Ważne zmiany w Cities: Skylines 2. Dotyczą czynszu i ulepszeń budynków

Nowa aktualizacja Cities: Skylines 2 odmieni nie tylko gospodarkę. Poza Ekonomią 2.0 studio Colossal Order szykuje też poprawki w czynszu oraz systemie ulepszeń budynków.

Źródło fot. Colossal Order / Paradox Interactive.
i

Studio Colossal Order udostępniło obiecaną drugą część dziennika dewelopera na temat tzw. Ekonomii 2.0 w Cities Skylines 2. Tak jak obiecali, tym razem twórcy skupili się na elementach niezwiązanych bezpośrednio z gospodarką, aczkolwiek niektóre z nich wpłyną na nią w jakimś stopniu. Szczegóły omówiono we wpisie opublikowanym na Steamie oraz oficjalnym blogu dewelopera.

Czynsz jak nowy

Poza omówionymi zmianami w symulacji gospodarki nadchodząca aktualizacja zmieni system wyliczania czynszu, co będzie niejako uzupełnieniem omówionych poprzednio poprawek kalkulowania wartości gruntu. Twórcy zdradzili też, że usuną „wirtualnych właścicieli”, co sprawi, że wszyscy wynajmujący zapłacą taką samą kwotę.

Do tego twórcy wprowadzili zmianę, która powinna ograniczyć liczbę powiadomień o wysokim czynszu. Po debiucie Ekonomii 2.0 wirtualni mieszkańcy najpierw spróbują zaoszczędzić na „konsumpcji surowców”, nim zaczną narzekać i szukać tańszego lokum.

Ponadto aktualizacja sprawi, że poziom i stan budynku będzie uzależniony od opłat na jego utrzymanie. Jeśli domownicy lub firmy korzystające z danej struktury będą płacić pełną kwotę, to konstrukcja z czasem awansuje. Jeżeli nie będzie ich stać na utrzymanie budynku, to jego stan będzie się pogarszał – aż do zawalenia.

Awans budynków

Skoro o nich mowa, budynki również przejdą pewne zmiany. Gracze nie będą już musieli burzyć całych konstrukcji w celu usunięcia lub przeniesienia ich ulepszeń. Aktualizacja pozwoli na pozbywanie się ich po kliknięciu na daną strukturę.

Gracze dostaną też większą swobodę w zarządzaniu budynkami podrzędnymi. Gra umożliwi swobodne wyburzanie, przesuwanie i nawet obracanie tych konstrukcji. Co ważne, te „podbudynki” nie będą już musiały przylegać do głównego obiektu. Wystarczy, że znajdą się w jego okolicy.

Oprócz tego deweloperzy potwierdzili, że wraz z Ekonomią 2.0 CS 2 otrzyma kolejne poprawki optymalizacji.

Save’y i następny patch

Te i wspomniane 2 tygodnie temu usprawnienia zostaną zaaplikowane do istniejących miast. Studio podkreśla, że dostosowanie symulacji do tych poprawek może zająć trochę czasu. Gracze powinni też być świadomi zmian, jakie zajdą w ich wirtualnych miastach, w tym zniknięcia dotacji rządowych oraz zwiększenia kosztu utrzymania usług miejskich.

Na tym nie koniec wielkich zmian w Cities: Skylines 2. Studio Colossal Order pracuje już nad kolejnym dużym uaktualnieniem, które ma ukazać się w trzecim kwartale 2024 roku. Poprawi ono m.in. interfejs gry oraz import usług. Do CS2 zmierzają także darmowe budynki.

Aktualizacja z Ekonomią 2.0 ma zadebiutować w ciągu tygodnia.

  1. Recenzja Cities: Skylines 2 – ten city builder potrzebuje przebudowy

Jakub Błażewicz

Jakub Błażewicz

Ukończył polonistyczne studia magisterskie na Uniwersytecie Warszawskim pracą poświęconą tej właśnie tematyce. Przygodę z GRYOnline.pl rozpoczął w 2015 roku, pisząc w Newsroomie growym, a następnie również filmowym i technologicznym (nie zabrakło też udziału w Encyklopedii Gier). Grami wideo (i nie tylko wideo) zainteresowany od lat. Zaczynał od platformówek i do dziś pozostaje ich wielkim fanem (w tym metroidvanii), ale wykazuje też zainteresowanie karciankami (także papierowymi), bijatykami, soulslike’ami i w zasadzie wszystkim, co dotyczy gier jako takich. Potrafi zachwycać się pikselowymi postaciami z gier pamiętających czasy Game Boya łupanego (jeśli nie starszymi).

więcej