Left 4 Dead, czyli "Counter Strike w klimatach survival horroru", zadebiutuje na PeCetach oraz Xboxach 360 już za kilka miesięcy, ale jak się okazuje, Electronic Arts przymierza się do wydania wspomnianej gry na jeszcze jedną platformę - PS3.
Maciej Myrcha
3 sierpnia 2008 12:33
Będzie, nie będzie, będzie, nie będzie ... co? Oczywiście Grand Theft Auto IV w wersji na PC. Ta wyliczanka chyba już znudziła się graczom, którzy praktycznie co kilka dni bombardowani są sprzecznymi informacjami. Nie inaczej jest i dzisiaj, ale tym razem skłaniamy się ku wersji - "będzie".
Maciej Myrcha
2 sierpnia 2008 13:40
Za kilka miesięcy czeka nas premiera Fallouta 3, a tymczasem posiadająca prawa do marki firma Bethesda Softworks jasno daje do zrozumienia, że nie będą to nasze ostatnie przygody w postapokaliptycznym świecie przyszłości.
Przemysław Zamęcki
2 sierpnia 2008 09:08
Serwis 1UP przynosi nam dzisiaj bardzo interesujące informacje, pochodzące wprost ze specjalnej, zorganizowanej przez Square-Enix w Tokio imprezy o nazwie DKS3713, na której spotkali się fani firmy i japońskich erpegów.
Przemysław Zamęcki
2 sierpnia 2008 08:32
Niepotwierdzone jeszcze informacje wskazują, iż firma Double Fine bliska jest podpisania umowy z nowym wydawcą. Przypominam, że jej projekt, Brutal Legend, został kilka dni temu porzucony przez firmę Activision Blizzard. Wydaje się więc, iż fani heavy metalu mogą odetchnąć z ulgą, chociaż prawdopodobnie będą musieli poczekać dłużej – premiera gry może zostać przesunięta na 2009 rok.
Szymon Liebert
1 sierpnia 2008 11:19
Mikrotransakcje zawładnęły Siecią i czy tego chcemy czy nie, stały się integralną częścią oferowanych nam przez wydawców produktów. Firmy odkryły, że jest to znakomity dodatkowy interes i wiążą z zakupami przez dodatkowej zawartości do gier coraz większe nadzieje. Koncern Activision na przykład oczekuje, że w tym roku jego przychody z tytułu tzw. DLC oferowanego w usługach PlayStation Store, Xbox Live i Wii Shop Channel wyniosą od czterdziestu do pięćdziesięciu milionów dolarów.
Przemysław Zamęcki
1 sierpnia 2008 10:31
Przyszłość gry Ghostbusters lekko zadrżała w świetle ostatnich wydarzeń – czyli braku chęci na wydanie tytułu przez Activision po połączeniu się z Vivendi. Jest to na szczęście niewielki wstrząs, gdyż wiemy już, że brak wydawcy absolutnie nie oznacza skasowania gry.
Filip Grabski
1 sierpnia 2008 10:24
W chwili gdy odbywa się impreza QuakeCon 2008 (od 31.07 do 3.08), my otrzymujemy najświeższe informacje na temat projektów id Software, w tym o nowej odsłonie Dooma. Kolejna część tego legendarnego First-Person Shootera została zapowiedziana już na początku maja. Na tegorocznym QuakeCon po pokazaniu prezentacji innej gry id Software – Rage, twórcy zdecydowali się udzielić kilka informacji na temat Dooma IV, choć niestety nie pokazano żadnego zwiastuna.
Przemysław Bartula
1 sierpnia 2008 09:57
Od mniej więcej roku wiemy, że twórcy Dooma pracują nad zupełnie nowym projektem o nazwie Rage. Dziś, przy okazji tegorocznego QuakeConu pojawiło się parę nowych, soczystych informacji na temat tego tytułu.
Filip Grabski
1 sierpnia 2008 09:45
Choć pierwsza część The Godfather spotkała się raczej ze słabym przyjęciem i kojarzy się obecnie z produktem średniej klasy z licznymi niedopracowanymi elementami (ocena GRY-OnLine – 69%), nadzieje graczy względem sequela są duże.
Artur Nowak
1 sierpnia 2008 08:41
Wszystko wskazuje na to, że najnowsza, czwarta część Guitar Hero, o podtytule World Tour poza dotychczas zapowiedzianymi wersjami (PS2, PS3, Wii, X360), trafi również na komputery osobiste. Na stronie internetowej organizacji ESRB, zajmującej się przyznawaniem klasyfikacji wiekowych grom na terenie Stanów Zjednoczonych, zamieszczono notkę o Guitar Hero: World Tour, przy której widnieją wersje Xbox 360, PlayStation 3 oraz Windows PC.
Artur Nowak
1 sierpnia 2008 07:58
Cenega partner firmy Ubisoft w Polsce, Czechach i na Słowacji przypomina o zbliżającej się premierze gry SoulCalibur IV. Jednocześnie przypominamy o wyjątkowych postaciach ze świata Gwiezdnych Wojen, które wystąpią w najnowszej części gry. Fani filmu i gier z serii „Gwiezdne wojny” oraz posiadacze konsoli PS3 będą mieli wyjątkową okazję wcielić się w postać Darth Vadera.
Cenega Press Release
31 lipca 2008 19:52
Saits Row 2 zostało oficjalnie dodane do planu wydawniczego CD Projekt! Jeszcze jesienią tego roku odwiedzimy gangsterskie Stilwater!
CDP.pl Press Release
31 lipca 2008 15:55
Jakiś czas temu dowiedzieliśmy się, że firmy Bethesda Softworks (twórcy kolejnych części The Elder Scrolls obecnie pracujący nad Falloutem 3) i Splash Damage (Enemy Territory) podpisały umowę partnerską dotyczącą wspólnego projektu. Wczoraj podczas konferencji Develop 2008 szef Splash Damage, Paul Wedgwood, ujawnił serwisowi VideoGaming247 kilka informacji na ten temat.
Dorota Drużko
31 lipca 2008 11:54
David Braben i Elite – to nazwisko i ta seria gier pojawiają się jednocześnie gdy myślimy o symulatorze kosmicznym z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że śmiało można stwierdzić, iż obecnie tworzone gry z tego gatunku, do pięt Elite nie dorastają, a najbliższa przyszłość przyniesie to, czego od dawna oczekują fani – Elite IV.
Maciej Myrcha
31 lipca 2008 09:12
Informacja o przygotowywanym przez niemieckie studio Piranha Bytes nowym projekcie pojawiła się przed ponad rokiem i jasno mówiła, że twórcy serii Gothic pracują nad grą, niepowiązaną z ich dotychczasowymi produkcjami. Niestety od tego czasu nasza wiedza o tym projekcie praktycznie w ogóle nie powiększyła się. Deep Silver, nowy partner firmy, w końcu postanowił zakończyć ciszę i poinformował o starcie strony internetowej gry, o nazwie roboczej RPB.
Artur Nowak
31 lipca 2008 09:00
Wczoraj serwis EuroGamer podał kilka informacji na temat najbliższych planów wydawniczych Ubisoftu. Niestety firma nie ma dobrych wieści dla fanów symulatorów lotu, którzy wyczekiwali wrześniowej premiery najnowszej produkcji tego typu. Tom Clancy's HAWX zadebiutuje dopiero w pierwszym kwartale przyszłego roku.
Dorota Drużko
30 lipca 2008 12:18
Grozą wczoraj powiało, gdy zarząd nowego-starego giganta elektronicznej rozrywki, Activision Blizzard, zapowiedział daleko idące zmiany w polityce firmy. Ofiarą połączenia spółek paść miały wewnętrzne studia i tworzone przez nie tytuły, jednak okazuje się, iż nie jest tak źle jak to może wyglądać.
Maciej Myrcha
30 lipca 2008 09:58
Pisaliśmy już dzisiaj, że Electronic Arts najwięcej zarabia na konsolach PlayStation 3 i komputerach PC. Jeżeli jednak wziąć pod uwagę dystrybucję cyfrową, to okaże się, że w przypadku EA ma się ona równie dobrze, jeśli nie lepiej, co tradycyjna sprzedaż pudełkowa.
Przemysław Zamęcki
30 lipca 2008 09:39
Sony Computer Entertainment pochwaliło się najnowszymi danymi, dotyczącymi wyników finansowych firmy w pierwszym kwartale tego roku fiskalnego.
Artur Nowak
30 lipca 2008 09:26