Powoli wysypuje się zawartość torebki z napisem „całkiem nowe gry o Batmanie”. Przed kilkunastoma dniami o swoim udziale w „egranizacji” Mrocznego Rycerza wypaplał Gary Oldman, a wczoraj serwis Kotaku ujawnił, że nowy Batman oferować będzie swobodę niczym w serii GTA, a styl rozgrywki przypominał będzie Spider-Mana 2. Dzisiaj potrząsamy torebką mocniej, dzięki czemu wypadł z niej całkowicie nowy Gacek, którego wydawcą jest brytyjska firma Eidos. Panie i panowie! Przed Wami Batman: Arkham Asylum!
Przemysław Zamęcki
13 sierpnia 2008 10:11
W chwili obecnej, jak pisaliśmy, trwają prace nad opatrzoną podtytułem Chop Till You Drop wersją Dead Rising dla Nintendo Wii. Tymczasem bardzo prawdopodobne, że będziemy mieli okazję zagrać w nowe pozycje z tej marki. Niewykluczone też, że do konsol, na których możemy przeżyć przygody Franka Westa dołączy PS3, co lekko sugeruje wypowiedź Johna Diamonona z Capcomu, opublikowana na Playstation.Blog.
Michał Urbanek
12 sierpnia 2008 09:25
„Jesteśmy na 100% pewni, że będzie demo na Xboksa 360 i na 99%, że będzie na PlayStation 3.” – tak o Brothers in Arms: Hell’s Highway mówił w rozmowie z czytelnikami serwisu Eurogamer, Randy Pitchford, szef Gearbox Software – „Prawdopodobieństwo ukazania się dema na PC wynosi około 50%.”
Przemysław Zamęcki
12 sierpnia 2008 08:46
Gdy przed sześcioma laty na mundialu w Korei i Japonii Edyta Górniak w cokolwiek nowatorski sposób wykonała polski hymn, wielu twierdziło, że mamy do czynienia z czystą profanacją, a kontrowersyjny występ rodzimej artystki to przy sprzyjającej aurze już tylko łabędzi śpiew. Dzisiaj sprawa Mazurka Dąbrowskiego powraca jak bumerang, a dzieje się tak znów za sprawą sportu, a konkretnie gry Pekin 2008
Marek Grochowski
11 sierpnia 2008 16:21
Przed niespełna dwoma tygodniami światło dzienne ujrzała informacja, że David Braben, twórca kultowej serii Elite realizuje już czwartą odsłonę swego kosmicznego symulatora. Jak podał dziś serwis VideoGaming247, produkcja ta poza wydaniem pecetowym może ukazać się także na innych platformach.
Marek Grochowski
11 sierpnia 2008 14:23
Midway Games, odpowiedzialne za projekt postanowiło rzucić nieco światła na temat grywalnych postaci, jakie znajdziemy w najnowszej odsłonie bijatyki. Będzie ich w granicach 20 do 25, każda z nich odznacza się innymi cechami charakteru i umiejętnościami w walce. Na razie potwierdzono 14-tu wojowników.
Artur Nowak
11 sierpnia 2008 09:21
Internetowy serwis Talk Playstation.com, powołując się na ostatni odcinek programu X-Play informuje, że w najbliższy czwartek, 14 sierpnia, wraz z kolejnym uaktualnieniem usługi PlayStation Store, będziemy mogli zagrać w wersję demonstracyjną gry Star Wars: The Force Unleashed. Prawdopodobnie tego samego dnia demo zawita w usłudze Xbox Live Marketplace.
Przemysław Zamęcki
10 sierpnia 2008 16:39
W listopadzie również posiadacze PlayStation 3 będą w końcu mogli zwiedzić Central Park i jego okolice w grze Alone in the Dark. Czy jednak warto czekać na grę niemal pół roku dłużej od innych? W dodatku taką, która wywołuje skrajnie różne emocje poprzez swój, nie do końca przemyślany interfejs użytkownika?
Przemysław Zamęcki
10 sierpnia 2008 15:26
Zapowiedziany podczas konferencji Sony na E3 model konsoli PlayStation 3 wyposażony w dysk twardy 80GB trafi również do Europy.
Przemysław Zamęcki
10 sierpnia 2008 14:56
Może i Wii nie jest konsolą bijącą na głowę swoich konkurentów mocą, grafiką i innymi tego typu bajerami. Jednak mimo tych niedogodności, znajduje więcej nabywców niż PS3 czy Xbox 360, podobnie sprawa wygląda w przypadku gier. Jednak zawistni zarzucają firmie Nintendo, iż tylko gry przez nią tworzone napędzają sprzedaż, a firmy trzecie stanowią margines pozycji sprzedawanych dla Wii.
Maciej Myrcha
10 sierpnia 2008 13:10
Jeśli nie jesteście zadowoleni z suchych informacji na temat inFamous, skąpo dawkowanych przez producentów tego tytułu, bądź też statyczne obrazki lub krótkie filmiki wydają się Wam zdecydowanie niewystarczające, serwis G4TV ma coś dla Was. Zdecydowanie.
Maciej Myrcha
9 sierpnia 2008 18:43
Games Convention, największe i najważniejsze targi elektronicznej rozrywki w Europie, zbliżają się wielkimi krokami. Gorączka z nimi związana zaczyna się powoli udzielać wystawcom, którzy ujawniają listy gier przygotowanych do pokazaniu w Lipsku.
Maciej Myrcha
9 sierpnia 2008 15:05
Chyba nie ma posiadacza PlayStation 3, który z wytęsknieniem nie czekałby na LittleBigPlanet. Autorzy gry doskonale zdają sobie z tego sprawę i na dwa miesiące przed premierą podgrzewają atmosferę.
Przemysław Zamęcki
9 sierpnia 2008 12:35
Wraz z wytwórnią Paramount Digital Entertainment zapowiadamy drugą część bestsellerowej gry Ojciec chrzestny®, inspirowanej filmem Francisa Forda Coppoli i powieścią Mario Puzo. Nasza nowa produkcja przedstawi gangsterski półświatek z lat sześćdziesiątych XX wieku. Gra powstaje z myślą o komputerach PC oraz konsolach Xbox 360™ i PLAYSTATION®3, a jej premiera nastąpi w lutym 2009 roku.
Electronic Arts Polska Press Release
8 sierpnia 2008 16:18
Już tylko dwa tygodnie pozostały do zakończenia Totalnej Wakacyjnej Wyprzedaży! To ostatnia szansa na zakup wybranych hitów z oferty CD Projekt nawet z 50% zniżką. W ofercie znalazło się mnóstwo znanych tytułów gier PC zarówno dla dzieci, jak i dla starszych graczy.
CDP.pl Press Release
8 sierpnia 2008 16:12
W opublikowanym dziś oświadczeniu prasowym koncern Electronic Arts oficjalnie potwierdził, że prace nad wirtualną adaptacją drugiej części filmu Ojciec Chrzestny ruszyły pełną parą. Produkcja powstająca we współpracy z firmą Paramount Digital Entertainment ma już swoją stronę, a wkrótce doczeka się także oficjalnego trailera.
Marek Grochowski
8 sierpnia 2008 13:50
Wszyscy, którzy zastanawiali się nad tym, czy B.J. Blazkowicz zmierzy się z samym Adolfem Hitlerem w najnowszej odsłonie Wolfensteina otrzymali odpowiedź na to pytanie podczas tegorocznej edycji QuakeConu. Otóż jak powiedział współwłaściciel i główny grafik studia id Software, Kevin Cloud, twórcy nie mogli juz teraz dodać szefa Nazistów, gdyż musieli zachować coś ekstra na przyszłe edycje.
Dorota Drużko
8 sierpnia 2008 11:42
Przed kilkoma dniami, Christian Svensson z amerykańskiego oddziału Capcom skarżył się na słabą sprzedaż Devil May Cry 4 w wersji PC. Powodem takiego stanu rzeczy miała być ogromna skala piractwa. Być może, z tego właśnie powodu posiadacze pecetów przy okazji wydania Resident Evil 5 obejdą się smakiem.
Przemysław Zamęcki
8 sierpnia 2008 09:43
Przed sześcioma laty na rynek miały trafić tworzone przez studio Firetoad Software wyścigi Fuel. Ich premiera nie doszła do skutku, bo programiści zdecydowali się wstrzymać prace nad przedsięwzięciem. Teraz z zamiarem wydania gry o takim samym tytule nosi się brytyjska grupa Codemasters – donosi serwis GameParty.net.
Marek Grochowski
7 sierpnia 2008 15:05
Heavy Rain. Tajna broń Sony i Quantic Dream, firmy, która dostarczyła graczom mnóstwo zabawy przy takich tytułach, jak Omikron: The Nomad Soul czy Fahrenheit. W Los Angeles podczas E3 nie dowiedzieliśmy się kompletnie nic nowego na temat nowej przygodówki produkowanej we francuskim studiu, ale wraz ze zbliżającymi się targami Games Convention zostają uchylone pierwsze rąbki tajemnicy.
Przemysław Zamęcki
7 sierpnia 2008 12:41