Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

nowe materiały - newsy i ciekawostki (10)

Recenzja: Frontline Attack - War over Europe

Fajek, 21 października 2002, 13:48

Frontline Attack: War over Europe to strategia czasu rzeczywistego pozwalająca graczom na wzięcie udziału w zmaganiach jednostek pancernych i zmechanizowanych, które miały miejsce w czasie II Wojny Światowej na przestrzeni lat 1941 – 1944.

Icewind Dale II - poradnik

Sznur, 18 października 2002, 13:20

Nie minęły jeszcze dwa dni od polskiej premiery najnowszego cRPG zespołu Black Isle Studios – Icewind Dale II, a już możecie skorzystać z poradnika do tego niesamowitego hack’n’slasha. Dzisiaj publikujemy pierwszą część poradnika – porady dotyczące gry i opis Prologu, a kolejne rozdziały już wkrótce...

Publicystyka: The Sims Online - Ludzie Złapani w Sieć...

Fajek, 18 października 2002, 12:57

Sims - ewenement w skali światowej. No bo jak nazwać grę, która oferuje to wszystko czego możemy zakosztować w świecie realnym, tyle, że na ekranie naszego monitora. A jednak...

Zapowiedź: James Bond 007: NightFire

Fajek, 17 października 2002, 16:04

James Bond 007: NightFire to gra z gatunku action/adventure z głównym naciskiem położonym na akcje, w której gracze stają się najlepszym i najniebezpieczniejszym agentem świata. Naszym zadaniem jest powstrzymanie okrutnego kryminalisty Rafaela Drake’a i jego organizacji przestępczej przed przejęciem kontroli nad całą Ziemią. Takie przynajmniej są założenia twórców, firmy Gearbox Software...

Recenzja: Battlefield 1942

Fajek, 17 października 2002, 11:09

Ogromny sukces, jaki w ostatnim czasie odniosły filmy „Szeregowiec Ryan” i „Cienka czerwona linia” nie mógł przejść bez echa na rynku gier komputerowych. Programiści z Digital Illusions postanowili przenieść realia II Wojny Światowej na ekrany naszych komputerów. Efektem jest gra Battlefield 1942, która da nam szanse zakosztowania tego co działo się na świecie 60 lat temu...

Recenzja: Disciples II - Mroczne Proroctwo

Fajek, 15 października 2002, 11:34

„Disciples II: Dark Prophecy” to strategia fantasy, rozgrywana w trybie turowym i zawierająca sporo elementów cRPG, będąca kontynuacją gry, która na polskim rynku ukazała się pt. „Apostołowie: Święte Ziemie”. Akcja osadzona jest dziesięć lat po wydarzeniach przedstawionych w części pierwszej. Po raz kolejny mamy możliwość stanąć na czele Imperium, Górskich Klanów, Przeklętych Legionów, bądź też Hord Nieumarłych i poprowadzić ich do ostatecznego zwycięstwa nad pozostałymi nacjami. Czy okażemy się długo oczekiwanym Wybrańcem, który zjednoczy Święte Ziemie? To oczywiście zależy już tylko od nas.

Zapowiedź: Total Immersion Racing

Fajek, 14 października 2002, 14:07

Total Immersion Racing to kolejna próba przeniesienia wyścigów klasy GT na ekrany naszych komputerów. Po fiasku produkcji World Sports Car, Total Immersion Racing jest pewnym zadośćuczynieniem dla wszystkich tych, którzy tyle lat czekali na WSC i się nie doczekali.

Zapowiedź: Combat Flight Simulator 3

Fajek, 11 października 2002, 14:08

Combat Flight Simulator 3 to kolejna odsłona znanego symulatora samolotów bojowych z czasów II Wojny Światowej. I zanosi się na to, iż gra ta zdetronizuje doskonałego IL-2, który bez wątpienia jest numerem jeden wśród gier tego typu. Microsoft po prostu jeśli robi już jakąś grę, to musi być ona najlepsza w swojej klasie. I tak też zapewne będzie w przypadku CFS3...

Recenzja: The Shadow of Zorro

Fajek, 10 października 2002, 14:02

Zorro to kolejna gra (dzieło zespołu In Utero, twórców m.in. Jekyll & Hyde) przenosząca znaną legendę o odważnym, czarującym i sprawiedliwym bohaterze znanym jako „Zorro” na ekrany naszych komputerów. Produkt ten łączy cechy gier akcji i gier przygodowych, a fabuła przenosi nas do roku 1822, gdzie Don Alejandro, ojciec Diega (Zorro) rozpoznał w Montero, szefie kalifornijskiej policji zbrodniarza wojennego, znanego jako Rzeźnika Saragossy. Według wszelakich danych zbrodniarz ten powinien nie żyć, a mimo to żyje, miewa się dobrze i najprawdopodobniej coś planuje – a co, tego my pod postacią Zorro musimy się dowiedzieć.

Zapowiedź: Medal of Honor - Spearhead

Fajek, 9 października 2002, 15:15

Medal of Honor: Spearhead to oficjalny dodatek do znanej gry akcji Medal of Honor: Allied Assault. W trybie single player autorzy przygotowali trzy nowe, główne misje podzielone, każda na trzy poziomy (łącznie dziewięć poziomów)...

Tom Clancy’s Ghost Recon: Desert Siege - poradnik

Sznur, 9 października 2002, 13:28

Rozpoczynamy publikację poradnika do kolejnej gry z cyklu „tactical squad action”. Tym razem jest to opis misji dostępnych w pierwszym dodatku do Tom Clancy’s Ghost Recon: Desert Siege, odtwarzających wydarzenia, które stały się udziałem amerykańskich jednostek specjalnych w trakcie operacji na terenie Kuwejtu i Iraku, pod kryptonimem Pustynna Burza.

Zapowiedź Tron 2.0

Fajek, 8 października 2002, 10:22

Tron 2.0 to przygodowa gra akcji, będąca kontynuacją kultowego filmu wytwórni Walta Disney’a z 1982 roku - Tron. Akcja gry rozgrywa się w 20 lat po wydarzeniach znanych z filmu. Gracz wciela się w postać Jeta Bradley’a, młodego i niezwykle zdolnego programisty komputerowego, który wyrusza do cybernetycznego świata z zadaniem odnalezienia swego ojca, Alana Bradley’a, twórcy programu Tron.

Zapowiedź: Hegemonia - Legions of Iron

Fajek, 7 października 2002, 15:33

Haegemonia: Legions of Iron to najnowsza kosmiczna strategia czasu rzeczywistego 3D stworzona przez węgierski zespół Digital Reality, odpowiedzialny między innymi za powstanie Imperium Galactica II: Alliances. Nie jest to jednak jej kontynuacja, lecz produkt pełen nowych pomysłów i rozwiązań, czerpiący pomysły z obu części Imperium Galactica oraz z gry Homeworld.

Recenzja: Ghost Recon – Desert Siege

Fajek, 7 października 2002, 11:32

Ghost Recon to pecjalny „Mission Pack” do taktycznej gry akcji Tom Clancy's Ghost Recon. Przenosi on akcję na teren Afryki Północnej, gdzie toczy się konflikt pomiędzy dwoma państwami: Etiopią i Erytreą. W ramach akcji Narodów Zjednoczonych żołnierze wchodzący w skład elitarnych jednostek „The Ghosts” zostają wysłani w samo serce konfliktu.

Zapowiedź: Counter Strike – Condition Zero

Fajek, 4 października 2002, 10:24

Fenomen Counter Strike’a spowodował, że postanowiono stworzyć wersję tejże gry dla pojedynczego gracza. I tak powstał Condition Zero, gra, która już niebawem trafi na rynek.

Demo Archanioła

Fajek, 2 października 2002, 14:03

Jako pierwsi w Polsce oferujemy Wam demo Archanioła, gry autorstwa Metropolis, firmy, która jest odpowiedzialna za stworzenie m.in. Teenagenta.

Operation Flashpoint: Resistance – poradnik

Sznur, 2 października 2002, 13:54

Rozpoczynamy publikację kolejnego poradnika. Tym razem niezawodny „Zodiac” wziął na tapetę niedawno wydany w Polsce Operation Flashpoint: Resistance. Jak twierdzi sam autor „poradnik ten powstał z myślą o tych graczach, którzy nie mogą sobie poradzić w konfrontacji z nowym dodatkiem do jakże genialnego Operation Flashpoint. Znajdziecie tutaj szereg porad i podpowiedzi, pomocnych podczas rozgrywania kolejnych misji i tłumaczących dogłębnie wszystkie poznane przez mnie ich aspekty”.

Zapowiedź: Armobiles

Fajek, 2 października 2002, 13:01

Armobiles to połączenie zwariowanego wyścigu samochodowego z trudną strzelaniną. Gra charakteryzuje się dobrą grywalnością, na którą składa się kilka czynników, tj. wysokiej jakości grafika, dynamiczna akcja, duża ilość dostępnych tras, samochodów i dodatkowego wyposażenia. Akcja Armobiles toczy się w niedalekiej przyszłości, w 2009 roku...

Beta Test: No One Lives Forever 2

Fajek, 2 października 2002, 10:21

Dziś mamy dla Was beta test jednej z najbardziej oczekiwanych gier FPP tego roku – No One Lives Forever 2. Ponownie pani Cate Archer pokaże swoje wdzięki i ponownie będzie zmuszona ratować świat...

Recenzja: Medieval – Total War

Fajek, 1 października 2002, 14:58

Medieval: Total War – to kandydat do tytułu „najlepszej gry strategicznej tego roku”. Dlaczego? Po pierwsze jest to kolejne dzieło panów z Creative Assembly, twórców znakomitego Shoguna, po drugie jest to gra poruszająca jakże pod tym względem atrakcyjny okres średniowiecza no i po trzecie... nie często gra dostaje u nas ocenę 96%!

Wywiad z autorami gry Modi i Nanna

Fajek, 1 października 2002, 11:10

Modi i Nanna jest polskim projektem, wykonanym przez specjalistów i miłośników rozrywki komputerowej z grupy ReSync. Celem autorów było stworzenie gry całkowicie w konwencji 3D, takiej której fabuła i grafika zachwyci graczy w każdym wieku. Aby dowiedzieć się więcej na temat wyżej wspomnianej gry, postanowiliśmy przeprowadzić wywiad z jej twórcami, firmą ReSync.

Zapowiedź: America's Army - Soldiers

Fajek, 30 września 2002, 11:08

America's Army to darmowy pakiet gier stworzony przez specjalistów z Armii Amerykańskiej i ekspertów z Departamentu Obrony w celu pokazania młodym ludziom (potencjalnym poborowym) kulisów bycia żołnierzem i zachęcenia do wstąpienia w szeregi armii. America's Army składa się z dwóch części, Soldiers oraz Operations.

Jazz i Faust – solucja

Sznur, 27 września 2002, 15:34

Rozpoczynamy publikację jednej z ciekawszych gier naszych wschodnich sąsiadów – przygodówki Jazz i Faust. Gra opowiada o perypetiach dwóch młodzieńców o zupełnie odmiennych charakterach, podróżujących po Starożytnym Wschodzie z okresu Baśni Tysiąca i jednej Nocy. Bohaterowie przemierzają miasteczka i tawerny, w których roi się od podejrzanych typów, pustynne oazy dla zmęczonych wędrowców, aby dotrzeć różnymi drogami dotrzeć do upragnionego celu.

Zapowiedź: O.R.B

Fajek, 27 września 2002, 12:26

O.R.B to gra, która miała być konkurencją dla Homeworld’a. Gdy ten drugi okazał się mega-hitem, twórcy O.R.B’a postanowili wstrzymać się z premierą, przerobić nieco grę, i dodać kilka nowych rozwiązań. Powoli nadchodzi moment, gdy O.R.B w końcu zawita do naszych domów.

Recenzja: Atlantis III - The New World

Fajek, 26 września 2002, 12:35

Atlantis III: The New World to kontynuacja flagowej serii gier przygodowych francuskiego zespołu Cryo Interactive. Ponownie otrzymujemy wykonaną w tradycyjnym stylu grę łączącą elementy łamigłówek logicznych z przepięknie renderowaną scenerią i nastrojową muzyką.

Zapowiedź: Gothic II

Fajek, 25 września 2002, 12:29

Gothic II to sequel jednej z najlepszych gier akcji/cRPG roku 2001. Podobnie jak w części poprzedniej akcja Gothic II toczy się w świecie fantasy Myrtana i kontynuuje fabułę poprzedniczki, tj. wojny pomiędzy Orkami i Ludźmi.

Zapowiedź: Project Nomads

Fajek, 24 września 2002, 11:54

Project Nomads to połączenie dynamicznej gry akcji, strategii czasu rzeczywistego i elementów gier cRPG. Fabuła Project Nomads przenosi nas w przyszłość, gdzie świat, który znamy obecnie dawno już został zniszczony, a nieliczni żyjący ludzie zamieszkują fragmenty dawnej Ziemi poruszające się w chmurach (świat rodem z twórczości Juliusza Verne).

To będzie inny „Top Secret” - wywiad

Sznur, 23 września 2002, 20:17

Kultowe pismo powraca w nowej formie i w nowych czasach. Jak będzie wyglądał „Top Secret” epoki Internetu i grafiki, o której się Dżemikowi nie śniło? Dlaczego Kopalny i trawnik Naczelnego już nie powrócą? Jak przygotowywano się do wskrzeszenia legendy polskiego światka gier komputerowych? Jakie będą kolejne dołączane do pisma gry? O tym wszystkim rozmawiamy z twórcami nowego „Top Secretu”, Marcinem Przasnyskim i Aleksem Uchańskim.

Zapowiedź: Warlords IV - Heroes of Etheria

Fajek, 23 września 2002, 11:30

Warlords IV: Heroes of Etheria podobnie jak części poprzednie serii Warlords, jest strategią turową z elementami cRPG osadzoną w świecie fantasy. Gracze ponownie mogą stanąć na czele wojsk złożonych ze smoków, pegazów, mrocznych elfów i innych tym podobnych fantastycznych stworzeń.

Coś dla fanów CMa i piłki nożnej

Mariusz Klamra, 22 września 2002, 15:58

Znajdujące się w naszej Federacji Centrum Championship Managera uruchomiło właśnie nową, bezpłatną usługę dla fanów piłki nożnej w ogólności, a CMa szczególnie.

Disciples II: Mroczne Proroctwo – poradnik

Sznur, 18 września 2002, 16:11

Rozpoczęliśmy publikację poradnika do strategii turowej Disciples II: Mroczne Proroctwo autorstwa „Gambita”. Wszyscy wielbiciele serii Heroes of Might and Magic czy Age of Wonders zatrą z zadowoleniem ręce pewni, że nic ich tu nie zaskoczy. Nic bardziej mylnego...

Alien Artefact - Wywiad z twórcami „Another War”.

Łosiu, 13 września 2002, 11:42

Zapraszam wszystkich do zapoznania się z nowym materiałem jaki pojawił się w dziale Publicystyka, tj. wywiadem z zespołem Alien Artefact, twórcami gry Another War. Porusza on nie tylko tematy związane z samym Another War, lecz także ujawnia szereg cech drugiej części gry. Zresztą, co ja tu będę mówił – najlepszą reklamą niech będzie cytat z wywiadu: „Prace nad Another War Zwei zbliżają się już powoli do końca. Gra bazuje na przerobionym enginie 2D, z lepszą grafiką, znacznie większym obszarem gry (pierwsza z trzech większych krain ma tyle lokacji, co prawie całe „Another War”!) i znacznie rozbudowaną inteligencją postaci. Styl gry pozostanie podobny.”

Recenzja: Mobile Forces

Fajek, 5 września 2002, 10:55

Mobile Forces to kolejna gra akcji wykorzystująca osławiony engine Unreal’a. Jest to taktyczny shooter wojenny, w którym gracze mogą siać zniszczenie nie tylko za pomocą broni ręcznej lecz również wykorzystując całą gamę uzbrojonych po zęby pojazdów.

Zapowiedź: Frontline Attack - War over Europe

Fajek, 3 września 2002, 13:49

Frontline Attack: War over Europeto strategia czasu rzeczywistego pozwalająca graczom na wzięcie udziału w zmaganiach jednostek pancernych i zmechanizowanych, które miały miejsce w czasie II Wojny Światowej na przestrzeni lat 1941 – 1944.

Poradnik: Heroes of Might & Magic IV

Fajek, 3 września 2002, 11:18

Seria Heroes of Might & Magic nigdy nie należała do łatwych. Sporo ludzi boryka się z problemami dotyczącymi ukończenia danej gry z tejże serii. Nie inaczej jest w przypadku HoMM4 – dlatego też na naszych stronach znajdziecie poradnik do czwartej części „Herosów”.

Zapowiedź: Tomb Raider - The Angel of Darkness

Fajek, 2 września 2002, 10:58

Tomb Raider: The Angel of Darkness to kolejna cześć przygód znanej na całym świecie pani archeolog, Lary Croft. Stanowi ona swego rodzaju przełom w liczącej już sześć lat serii i określana jest przez swych twórców mianem gry nowej generacji. Jest tak, ponieważ zmienił się charakter samej rozgrywki, teraz jest bardziej mroczna i tajemnicza, a także do gry zostały dodane nowe elementy typowe dla produkcji przygodowych i cRPG.

Recenzja: Jazz i Faust

Fajek, 30 sierpnia 2002, 11:38

Jazz i Faust to gra przygodowa opowiadająca o perypetiach dwóch młodzieńców. Jazz to przemytnik, szmuglujący co się da. Pochodzi z kraju, w którym chciwość jest siłą napędową życia. Mimo, że jest pragmatykiem, to i tak zawsze wpakuje się w ryzykowne przedsięwzięcia. Nic dziwnego, że często ponosi porażki. Faust natomiast urodził się po drugiej stronie morza. Jest kapitanem własnego statku, co nie przeszkadza mu oddawać się wielogodzinnym marzeniom i rozmyślaniom. Ot, taki sobie romantyk – nie postrzega świata jako obiektu dającego mu życie, przyjemności i korzyści, tylko jako inspirację do rozważań i kontemplacji.

Poradnik: Warcraft III: Reign of Chaos

Fajek, 29 sierpnia 2002, 16:45

Wprawdzie Warcraft III pojawił się w sprzedaży jakiś temu, jednak spora część z Was ma pewne kłopoty z ukończeniem tej gry. Dlatego też, dal wszystkich tych, którzy napotkali na jakiś problem podczas rozgrywki, publikujemy poradnik do W3.

Beta Test: Industry Giant 2

Fajek, 29 sierpnia 2002, 12:42

Akcja Industry Giant II przenosi nas w gospodarcze realia Ameryki XIX i XX wieku. Ponownie mamy możliwość stworzenia przedsiębiorstwa o globalnym zasięgu, zajmującego się praktycznie wszystkim co przynosi dochody. Dziś publikujemy beta-test tej IG2, w którym opisujemy pierwsze wrażenia z gry.

Recenzja: Cultures 2 - Wrota Asgardu

Fajek, 27 sierpnia 2002, 12:29

Cultures 2: The Gates of Asgard to kolejna część serii opowiadającej o poczynaniach cywilizacji wikingów. Poprzednio w Cultures: Discovery of Vinland nasi dzielni bohaterowie podbijali kontynent amerykański, tu zaś zaczynają rozszerzać swe wpływy na Europę i Środkowy Wschód.

Zapowiedź: Iron Storm

Fajek, 26 sierpnia 2002, 10:29

Iron Storm to trójwymiarowa gra akcji (shooter) z widokiem z perspektywy pierwszej lub trzeciej osoby. Akcja osadzona została w alternatywnej przeszłości. Jak zapewne wszyscy wiemy I Wojna Światowa rozpoczęła się w roku 1914 i skończyła w 1918. Jednak nie w przypadku wydarzeń opowiedzianych w Iron Storm...

Nowe pliki na FTP GRY-OnLine

Mariusz Klamra, 25 sierpnia 2002, 08:31

Na naszym FTP pojawiły się dwa nowe „smakowite” dema: No One Lives Forever 2 i Age of Sail II oraz patch do America’s Army: Operations v.1.2.1 poprawiający błędy wprowadzone w piątkowym patchu 1.2.0.

Publicystyka: Massively Multiplayer Online - Świt nowej ery w grach komputerowych

Fajek, 23 sierpnia 2002, 15:36

Gry z gatunku MMO zyskują sobie coraz większą popularność. Coraz większa ilość graczy, decyduje się na tą formę rozrywki, gdyż właśnie ona daje nam największą swobodę w podejmowanych przez nas działaniach.

Poradnik: Die Hard - Nakatomi Plaza

Fajek, 23 sierpnia 2002, 11:52

Die Hard: Nakatomi Plaza to klasyczna gra akcji z widokiem z pierwszej osoby, bazująca na pierwszej części filmu Szklana Pułapka (Die Hard).

Zapowiedź: Need for Speed: Hot Pursuit 2

Fajek, 22 sierpnia 2002, 14:12

Need for Speed: Hot Pursuit 2 to kolejna odsłona samochodowej serii z powodzeniem kontynuowanej już od 1995 roku. Podobnie jak w poprzedniczce Need for Speed III: Hot Pursuit, tak i tu możemy ścigać się po otwartych drogach z prędkościami dochodzącymi do 200mph, przy częstym akompaniamencie policyjnych syren.

Recenzja: Freedom Force

Fajek, 21 sierpnia 2002, 12:58

Freedom Force to taktyczna gra akcji z elementami cRPG stworzona przez ludzi odpowiedzialnych za powstanie słynnego System Shock 2. Akcja toczy się w Stanach Zjednoczonych, w roku 1962, czasach największego nasilenia Zimnej Wojny, ciągłego wyścigu zbrojeń, zwiększania ilości rakiet z głowicami nuklearnymi oraz pierwszych ludzkich wypraw kosmicznych. Nasza cywilizacja zaczyna zadawać sobie pytanie - czy jesteśmy sami we wszechświecie?

Zapowiedź: Horizons - Empires of Istaria

Fajek, 19 sierpnia 2002, 11:32

Akcja Horizons rozgrywa się w ogromnym świecie podzielonym pomiędzy rywalizujące ze sobą księstwa-prowincje. Całość osadzona jest w klimacie średniowiecznej, gotyckiej fantasy. Świat gry zamieszkują różnorodne rasy adekwatne do tematyki krainy. Gracz wciela się w członka którejś ze społeczności i razem z nią bierze udział w wojnach prowadzonych z innymi księstwami, handluje, odkrywa nieznane ziemie i uczestniczy w politycznych intrygach.

Recenzja: Delta Force - Task Force Dagger

Fajek, 16 sierpnia 2002, 14:15

Delta Force: Task Force Dagger to samodzielny dodatek do trzeciej części znanej serii taktycznych gier akcji z firmy NovaLogic - Delta Force: Land Warrior. Gracz może przejąć kontrolę nad żołnierzami należącymi do jednego z dziesięciu oddziałów.

Zapowiedź: Beach Life

Fajek, 13 sierpnia 2002, 11:25

Beach Life to nowa gra zespołu Deep Red Games, twórców takich hitów jak Risk II czy Monopoly Tycoon. Tym razem jest to symulacja zarządzania ekskluzywnym kompleksem wypoczynkowym w nadmorskim kurorcie, pełnym słońca, piasku, bogatych turystów i seksownych wczasowiczek. W tej grze zaprawionej dużą szczyptą humoru nie brakuje niczego co można spotkać w najpopularniejszych kurortach na świecie: alkohol, sporty wodne, flirt, seks, opalanie, dancingi, a nawet zbierania pamiątek.

Recenzja: Pet Soccer

Fajek, 12 sierpnia 2002, 11:59

Pet Soccer to kolejna gra z serii „Pet ......” firmy Techland, dedykowanej przede wszystkim młodszym graczom. Ponownie spotykamy się tu ze zwierzęcymi bohaterami znanymi z wyścigów Pet Racer, m.in. dinozaurem oraz lwem; i podobnie jak poprzednio mamy do czynienia z podobnym sporem pomiędzy bohaterami.