Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 5 grudnia 2002

Zapowiedź: Return to Castle Wolfenstein - Enemy Territory

Fajek, 5 grudnia 2002, 13:47

RTCW: Enemy Territory to samodzielny, oficjalny dodatek do utytułowanej gry akcji. Zawiera on dziesięć nowych misji przeznaczonych dla pojedynczego gracza, dziesięć nowych map dla trybu multiplayer oraz jedną nową, niedostępną wcześniej klasę - covert ops specialist.

Airport Tycoon 2 w produkcji
Airport Tycoon 2 w produkcji

Fajek, 5 grudnia 2002, 12:54

Zastanawiam się czy istnieje jakaś gałąź gospodarki bądź rozrywki na temat której nie zrobiono gry z serii „Tycoon”. Dochodzę jednak do wniosku, iż w zasadzie wszystkie „sensowne” tematy zastały wykorzystane. Do podobnych wniosków doszła najprawdopodobniej firma Global Star Software, producent Airport Tycoon (Airport Inc.) i zdecydowała się stworzyć następcę wyżej wymienionej gry.

ATI bez litości dla nVidii - wiosna ciężkim okresem dla producenta GeForce FX?

Fajek, 5 grudnia 2002, 10:37

Chyba wszyscy zgodzą się z opinią, iż kanadyjski producent kart i układów graficznych, firma ATI Technologies, jest na dzień dzisiejszy liderem rynku „graficznego”. Zarówno dotyczy to segmentu high-end (Radeon 9700 PRO) jak i rozwiązań bardziej ekonomicznych (Radeon 9500 i Radeon 9000). Jednak ATI nie tylko stworzyło znakomity układ (R300 – jądro R9700) – Kanadyjczycy w swojej polityce dotyczącej sterowników i wsparcia programistycznego stali się znacznie bardziej agresywni. Oczywiście nVidia zaraz po wprowadzeniu do sprzedaży R9700 PRO stwierdziła, iż ATI będzie „królem” jedynie przez przysłowiową „godzinę”, gdyż za rogiem czai się już układ NV30 (GeForce FX). Jednak R9700 jest już na rynku od lipca tymczasem GeForce FX w sklepach nie zobaczymy przed styczniem. Czy sześć miesięcy to faktycznie „godzina”? Co najciekawsze ATI nie zamierza siedzieć z założonymi rękami w czasie gdy na rynku

Wirtualna szmacianka dwumilionowym bestsellerem

eLKaeR, 5 grudnia 2002, 09:32

W pierwszej połowie bieżącego roku na półkach japońskich sklepów pojawiła się symulacja piłkarska o nazwie Winning Eleven 6, dedykowana konsoli Sony PlayStation 2. Po ośmiu tygodniach od premiery, liczba sprzedanych egzemplarzy wspomnianej pozycji sięgnęła miliona.

Pokłosie Scully i Mulder’a

eLKaeR, 5 grudnia 2002, 09:31

Przenoszenie znanych obrazów z wielkiego i małego ekranu do rzeczywistości wirtualnej ciągle jest bardzo dochodowym biznesem, więc nie powinny nikogo dziwić ostatnie posunięcia korporacji Ubi Soft. Otóż owa firma uzyskała od amerykańskiej stacji telewizyjnej CBS licencję na wykorzystanie motywów, zaczerpniętych z popularnego obecnie za Oceanem serialu kryminalnego.

Przetestuj serwery gry Project Entropia, może kiedyś dorobisz się w niej fortuny...

Łosiu, 5 grudnia 2002, 09:14

Firma Mindark AB przekazała, iż dzisiaj o godzinie 21:00 czasu uniwersalnego Greenwich (16:00 EST, 13:00 PST, 22:00 CET) rozpocznie się sześciogodzinny Stress Test serwerów gry Project Entropia. Dla wyjaśnienia dodam, iż Project Entropia jest pełnoprawną, w pełni trójwymiarową grą z gatunku MMOcRPG i co najważniejsze, nie wymagającą płacenia opłaty abonamentowej. Oznacza to, że jest to gra całkowicie darmowa (freeware MMOcRPG), co z pewnością czyni ją niezwykle atrakcyjną.

Nowy projekt zespołu Stainless Steel Studios

Łosiu, 5 grudnia 2002, 09:05

Zespół Stainless Steel Studios, twórca znakomitej strategii czasu rzeczywistego, Empire Earth, oficjalnie podał, iż rozpoczął prace nad kolejnym projektem, jeszcze pozostającym w tzw. „strefie ciszy medialnej”. Informacja ta została przekazana, przy okazji podpisania umowy z firmą Activision (drugim największym amerykańskim wydawcą), na mocy której, właśnie Activision przez kilka kolejnych lat (nie określono dokładnie ile) będzie wydawał i promował gry Stainless Steel Studios.

Codemasters stawia na WWII Real Time Strategy

Łosiu, 5 grudnia 2002, 09:05

O grze strategicznej pochodzącej z firm Bitmap Brothers i Codemasters Software, World War II: Frontline Command, informowaliśmy już kilkakrotnie. Sam tytuł zapowiada się całkiem interesująco, a do tego gwarantem jego dobrej jakości był znany i ceniony wydawca. Piszę „był”, ponieważ jak podaje serwis Computer and Video Games, firma Codemasters Software przestała być zainteresowana wydaniem Frontline Commanda, na rzecz innej wojennej produkcji, do której zastrzegła sobie już prawa. Mowa tu o projekcie firmy Maddox Games, twórców gry IL-2 Sturmovik, zatytułowanym roboczo WWII Real Time Strategy.

Dwadzieścia bieżących wyspiarskich hitów

eLKaeR, 5 grudnia 2002, 09:01

Analitycy, zatrudnieni przez Chart Track, opublikowali właśnie kolejną edycję listy najlepiej sprzedających się gier na terenie Wielkiej Brytanii. Zestawienie oparto na danych zebranych w okresie od 23 do 30 dnia minionego miesiąca.