Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 1 grudnia 2002

Wydawnicza mapa tygodnia (01/12/02)

Sznur, 1 grudnia 2002, 19:58

W tym tygodniu więcej wydań po stronie polskiej, chociaż głównie za sprawą firmy CD Projekt, która na okres świąteczny sprawiła graczom niespodziankę w postaci serii „Tanie Granie” za niecałe 10 zł. Poza tym trzy premiery odnotowała Cenega Poland, dwie LEM i jedną Play-It (ale za to jaką!). Wśród wydań światowych nie ukazało się właściwie nic ciekawego. Wart wyróżnić jedynie strategię Hearts of Iron i Zwócić uwagę na Gothic II (na razie w wersji niemieckojęzycznej). No i oczywiście w kioskach dostępna jest już nasza Encyklopedia Gier 2003.

Microsoft, przez przejęcie Segi do przejęcia BioWare

Łosiu, 1 grudnia 2002, 12:58

Zawarta w tytule informacja wygląda nieprawdopodobnie, ale wszystkie nieoficjalne giełdowo-finansowe źródła donoszą od pewnego czasu o takim właśnie pokrętnym planie giganta z Redmond, mającym na celu wcielenie firmy BioWare w poczet producentów tworzących gry tylko na konsolę Xbox. Co więcej ostatnie wiadomości wydają się potwierdzać tą teorię.

Polska grupa Rebelmind, jej osiągnięcia i obecne, ambitne projekty

Łosiu, 1 grudnia 2002, 11:32

„Grom” i „A Fistful Of Gold” to dwa ciekawie zapowiadające się tytuły, tworzone przez polską grupę Rebelmind, do tej pory znaną głownie jako autor „Tymoteusza”, gry adresowanej do najmłodszych użytkowników komputerów (4-8 lat). Zastanawiające jest to, że pomimo tego, iż obie na wstępie wymienione produkcje wyglądają na jedne z najlepszych i najbardziej ambitnych gier, jakie w ostatnim czasie powstają w naszym kraju, to są bardzo słabo rozpropagowane wśród polskich graczy. Na dobrą sprawę to samo tyczy się grupy Rebelmind. Dlatego też postanowiłem poświęcić tą wiadomość, by przybliżyć wam zarówno tą firmę jak i jej dwie nowe gry.

Świat Warhammer 40,000 czeka na ciebie graczu...

Łosiu, 1 grudnia 2002, 11:32

Na ekranach naszych komputerów oraz telewizorów podpiętych do konsol PlayStation 2 ponownie zagości mroczny świat Warhammer 40,000, a to za sprawą firmy THQ oraz zespołu Kuju. Zapowiedziano bowiem, iż latem 2003 roku na powyższych platformach zadebiutuje trójwymiarowa gra akcji/FPS zatytułowana „Fire Warrior”, i jak już wiecie, osadzona właśnie w realiach świata Warhammer 40,000.

Off topic czyli prawdziwa przyczyna rozwodu Nicole Kidman i Toma Cruise

Mariusz Klamra, 1 grudnia 2002, 10:17

Spekulacji na ten temat było już mnóstwo, ale Shogun?! Tak, tak – to Shogun: Total War spowodował rozpad tego słynnego małżeństwa. I to wcale nie ze zwykłego w takich wypadkach powodu: „A ty wciąż grasz i grasz, zamiast się mną zająć...”. Jak się okazuje bowiem, oboje małżonków było zapalonymi graczami w tą skądinąd rewelacyjną strategię.

Dźwięk zaatakuje ze wszystkich stron
Dźwięk zaatakuje ze wszystkich stron

eLKaeR, 1 grudnia 2002, 09:38

Wielkimi krokami nadchodzi dzień oficjalnej polskiej premiery nowego zestawu głośnikowego marki Logitech. Produkt ów został oznaczony symbolem Z640 i reprezentuje wysokiej klasy przestrzenne systemy audio z grupy 5.1.

SWG - Open (prawie) Beta już za miesiąc

Mariusz Klamra, 1 grudnia 2002, 09:35

Star Wars: Galaxies, chyba najbardziej oczekiwany massive multiplayer nadciągającego roku, zbliża się powoli do fazy Beta 3, czyli tej w której wreszcie będziemy mieli szansę w niego zagrać ;-)

Gdzie kupić Encyklopedię Gier 2003 i podobne pytania

Mariusz Klamra, 1 grudnia 2002, 09:04

Ponieważ dostajemy od Was sporo sygnałów, że Encyklopedia Gier 2003 nie wszędzie jest łatwo dostępna, postanowiliśmy to zbadać i oto wyniki...

The Sims 2 - czyżby kolejny przełom?

Mariusz Klamra, 1 grudnia 2002, 08:57

Kiedy na wiosnę tego roku pojawiły się plotki o prowadzeniu przez Electronic Arts prac nad The Sims 2, sequelem bestsellera wszechczasów na PC, całkowicie niepotwierdzona informacja została szybko zdementowana przez same EA. Ostatnio jednak z zupełnie innego, ale bardzo wiarygodnego źródła pojawiła się ona ponownie, tym razem nawet z garścią szczegółów.