Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 grudnia 2002

The Elder Scrolls III: Morrowind - polska premiera

Sznur, 4 grudnia 2002, 17:51

Od dzisiaj w sklepach można kupić kontynuację jednej z najsłynniejszych serii cRPG – The Elder Scrolls III: Morrowind. Na polską wersję przyszło nam czekać aż siedem miesięcy, aczkolwiek biorąc pod uwagę ilość tekstów i dialogów do przetłumaczenia (5,4 tys. stron maszynopisu) lokalizacja tej gry była prawdziwym wyzwaniem. Teraz wreszcie będziemy mogli się przekonać czy CD Projekt podołał temu zadaniu, które sam określa mianem „największej lokalizacji w historii polskiego rynku gier komputerowych” (press release).

Wing Commander: Unknown Enemy - sagi ciąg dalszy

Sznur, 4 grudnia 2002, 13:42

Ostatnio w naszej Encyklopedii Gier pojawiło się kilka starszych, klasycznych symulatorów kosmicznych, co z rozrzewnieniem przypomniało mi o chwilach spędzonych z joystickiem w ręku nad takimi tytułami jak X-Wing czy Wing Commander. Mnie osobiście bardziej wciągnęła fabuła serii stworzonej przez Origin Systems, która ewoluowała od dość prostego symulatora w części pierwszej i drugiej, do filmowej epopei kosmicznej w „trójce” i „czwórce”. Twórcy odeszli od tej konwencji w części piątej – Wing Commander: Prophecy, bardziej przykładając się do misji niż samych wstawek filmowych. Ponieważ gra zostawiła pewien niedosyt wśród graczy, szybko wyszedł darmowy dodatek Special Ops. Na tym skończyłaby się historia serii Wing Commander, gdyby nie zwyczajni zapaleńcy, którzy nie mogli pogodzić się z takim końcem kosmicznej sagi i stworzyli darmowy dodatek Wing Commander: Unknown Enemy.

Mistrzostwa Świata w Grand Prix Legends

Fajek, 4 grudnia 2002, 12:41

Na stronie GPL Worlds Championship zapisy zakończone, a to oznacza, że od stycznia 16 najlepszych państw na świecie będzie rywalizować o miano najlepszego w GPL Online.

I.G.I. 2: Covert Strike (Multiplayer test) na naszym FTP'ie

Fajek, 4 grudnia 2002, 12:30

Sporo z nas czeka na druga cześć znakomitego FPS’a Project I.G.I. Właśnie dziś pojawiło się demo multiplayer Covert Strike’a – sequela I.G.I.

Unreal II: The Awakening w Polsce!

Łosiu, 4 grudnia 2002, 11:28

Przy okazji wykonywania swych rutynowych czynności redakcyjnych natknąłem się dzisiaj na wielce interesującą pozycję, która pojawiła się w planie wydawniczym firmy CD Projekt, mianowicie „Unreal II: The Awakening – Infogrames - pudełko i instrukcja - PC, 1xCD - 199,90 zł - luty 2003”.

Udostępniono demo Gothic II

Łosiu, 4 grudnia 2002, 10:59

Dziś w naszym dziale Pliki wylądowało obszerne niemieckojęzyczne demo gry Gothic II. Jest to sequel jednej z najlepszych gier akcji/cRPG roku 2001, który zdobył uznanie wśród graczy na całym świecie, w tym i u nas w Polsce. Gothic II został wydany w Niemczech pod koniec zeszłego miesiąca i kilka pierwszych recenzji tego produktu (oceny 88%, 91%, 94%, 90%, 92%) świadczy o tym, iż panowie z zespołu Piranha Interactive ponownie dobrze wykonali swoją robotę. Zapraszam więc do pobrania wersji demonstracyjnej Gothic II.

Recenzja filmu James Bond 007: Śmierć Nadejdzie Jutro

Fajek, 4 grudnia 2002, 10:53

Najlepszy agent Jej Królewskiej Mości po raz dwudziesty powraca na ekrany kin. Pomimo iż od czasu premiery pierwszego Bonda stuknęła mu już czterdziestka, nigdy nie miał się lepiej. Światowy ład jest znów zagrożony. I tylko 007 może go uratować.

Nowe „Barracudy”

Fajek, 4 grudnia 2002, 10:26

Firma Seagate, jeden z największych producentów dysków twardych na świecie, poinformowała o wprowadzeniu do sprzedaży 3 nowych modeli dysków twardych z rodziny Barracuda. Dyski sprzedawane są w dwóch wersjach: standardowej ze złączem 40-pinowym oraz w wersji Serial ATA (SATA).

Nieoficjalny sequel System Shocka 2. Kto jest właścicielem praw do serii System Shock?

Łosiu, 4 grudnia 2002, 08:39

Kilka dni temu spekulowaliśmy, iż jest wielce prawdopodobne, że zespół Irrational Games rozpoczyna prace nad trzecią częścią serii znanej serii System Shock. Dziś serwis Computer and Video Games powołując się na doniesienia nieoficjalnych, aczkolwiek pewnych źródeł, podał, iż Irrational Games faktycznie planuje stworzyć grę opartą na poprzednich częściach System Shocka, nie będzie to jednak oficjalna trzecia część cyklu. Czemu? Mówiąc dosłownie sprawa praw do serii System Shock wygląda dość dziwnie.

Sezon świąteczny rozpoczęty

Łosiu, 4 grudnia 2002, 08:33

O fakcie podanym w tytule wiadomości jednoznacznie świadczą wyśmienite wyniki sprzedaży konsol w Wielkiej Brytanii, a co za tym idzie wielce zadowolone miny panów z Sony, Nintendo i Microsoftu.

Schizm 2 oficjalnie w produkcji

Łosiu, 4 grudnia 2002, 08:15

Informacja ta dotarła do nas z dwóch niezależnych i oficjalnych zarazem źródeł. Mianowicie pan Rich Wah Kan, szef firmy The Adventure Company, będącej własnością kanadyjskiego wydawcy, firmy Dreamcatcher Interactive, potwierdził wcześniejsze nieoficjalne doniesienia o developingu drugiej części gry Schizm. Co więcej, również Terry Dowling, znany pisarz science fiction, który zajmował się tworzeniem scenariusza do pierwszego Schizma, podał na swojej oficjalnej stronie internetowej, iż zawarł umowę z polską grupą Detalion i firmą Dreamcatcher Interactive na mocy której będzie brał czynny udział przy pracach nad grą Schizm 2.

Fuzja dobrym lekarstwem na wszechobecną recesję

eLKaeR, 4 grudnia 2002, 08:13

Dnia 1 października bieżącego roku doszło do połączenia sił firm VR1 Entertainment i Jaleco. W wyniku rzeczonego przymierza powstała korporacja wydawnicza o nazwie Jaleco Entertainment, która obecnie posiada placówki w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Japonii oraz na terenie Europy.

Niezbyt drogi multimedialny kombajn
Niezbyt drogi multimedialny kombajn

eLKaeR, 4 grudnia 2002, 08:12

Dzięki staraniom pracowników korporacji ATI Technologies, na terenie Ameryki Północnej rozpoczęła się dystrybucja karty graficznej o nazwie All-In-Wonder VE. Produkt ów wykorzystuje, nieco już archaiczną, szynę danych PCI, co czyni go osiągalnym dla mniej zamożnych użytkowników.

Game Boy Advance sprzedaje się w Stanach niczym świeże bułeczki

Solnica, 4 grudnia 2002, 08:12

GameCube nie sprzedaje się co prawda tak dobrze jak konkurencyjny produkt Sony - Playstation 2, jednak Nintendo może za to poszczycić się bardzo dobrymi wynikami jeżeli chodzi o rynek tzw. handheld’ów. Zaledwie w ciągu dziesięciu dni listopada w USA sprzedanych zostało około miliona sztuk Game Boy Advance.